Mistrovství světa v rychlobruslení na jednotlivých tratích 2005
Author
Albert FloresMistrovství světa v rychlobruslení na jednotlivých tratích 2005 se konalo od 3. do 6. března 2005 na otevřené rychlobruslařské dráze Ludwig Schwabl Stadion v německém Inzellu. Jednalo se o 9. mistrovství světa v rychlobruslení na jednotlivých tratích. Premiérově byly na program šampionátu zařazeny stíhací závody družstev.
Českou výpravu tvořila pouze Martina Sáblíková (3000 m, 5000 m).
Program | |||
---|---|---|---|
3. března | 4. +more března | 5. března | 6. března |
5000 m muži 1500 m ženy | 500 m muži 3000 m ženy | 1000 m muži 10 000 m muži 500 m ženy stíhací závod ženy | 1500 m muži stíhací závod muži 1000 m ženy 5000 m ženy |
Muži
500 metrů
Závodu se zúčastnilo 24 závodníků.
Pořadí | Jméno | Země | Čas 1 | Čas 2 | Celkový čas |
---|---|---|---|---|---|
Džódži Kató | 35,57 (1. +more) | 35,45 (1. ) | 71,020 | ||
Hirojasu Šimizu | 35,75 (2. ) | 35,71 (2. ) | 71,460 | ||
Jeremy Wotherspoon | 35,87 (3. ) | 35,83 (4. ) | 71,700 | ||
4. | Júja Oikawa | 35,93 (5. ) | 35,85 (5. ) | 71,780 | |
5. | Jü Feng-tchung | 36,09 (6. ) | 35,79 (3. ) | 71,880 | |
6. | Dmitrij Lobkov | 35,90 (4. ) | 36,14 (9. ) | 72,040 | |
7. | Joey Cheek | 36,15 (7. ) | 36,04 (6. ) | 72,190 | |
8. | Kip Carpenter | 36,26 (9. ) | 36,06 (8. ) | 72,320 | |
9. | Erben Wennemars | 36,33 (12. ) | 36,05 (7. ) | 72,380 | |
10. | Gerard van Velde | 36,34 (13. ) | 36,16 (10. ) | 72,500 |
1000 metrů
Závodu se zúčastnilo 24 závodníků.
Pořadí | Jméno | Země | Čas |
---|---|---|---|
Even Wetten | 1:10,10 | ||
Jan Bos | 1:10,32 | ||
Petter Andersen | 1:10,63 | ||
Pekka Koskela | 1:10,63 | ||
5. +more | Beorn Nijenhuis | 1:10,73 | |
6. | Nick Pearson | 1:10,94 | |
7. | Janne Hänninen | 1:10,97 | |
8. | Jeremy Wotherspoon | 1:11,04 | |
9. | Jusuke Imai | 1:11,10 | |
9. | Erben Wennemars | 1:11,10 |
1500 metrů
Závodu se zúčastnilo 24 závodníků.
Pořadí | Jméno | Země | Čas |
---|---|---|---|
Rune Stordal | 1:50,69 | ||
Mark Tuitert | 1:50,84 | ||
Even Wetten | 1:51,63 | ||
4. +more | Risto Rosendahl | 1:51,88 | |
5. | Chad Hedrick | 1:52,07 | |
6. | Joey Cheek | 1:52,41 | |
7. | Erben Wennemars | 1:52,90 | |
8. | Jevgenij Lalenkov | 1:52,93 | |
9. | Petter Andersen | 1:52,98 | |
10. | Jan Friesinger | 1:53,20 |
5000 metrů
Závodu se zúčastnilo 24 závodníků.
Pořadí | Jméno | Země | Čas |
---|---|---|---|
Chad Hedrick | 6:25,61 | ||
Bob de Jong | 6:30,53 | ||
Carl Verheijen | 6:32,73 | ||
4. +more | Enrico Fabris | 6:36,45 | |
5. | Odd Bohlin Borgersen | 6:37,19 | |
6. | Arne Dankers | 6:37,24 | |
7. | Jochem Uytdehaage | 6:37,79 | |
8. | Johan Röjler | 6:38,50 | |
9. | Bart Veldkamp | 6:39,44 | |
10. | Paweł Zygmunt | 6:40,22 |
10 000 metrů
Závodu se zúčastnilo 16 závodníků.
Pořadí | Jméno | Země | Čas |
---|---|---|---|
Bob de Jong | 13:25,64 | ||
Carl Verheijen | 13:26,97 | ||
Chad Hedrick | 13:30,88 | ||
4. +more | Gianni Romme | 13:42,09 | |
5. | Odd Bohlin Borgersen | 13:45,03 | |
6. | Jurij Kochanec | 13:46,50 | |
7. | Marco Weber | 13:46,58 | |
8. | Eskil Ervik | 13:54,44 | |
9. | Ivan Skobrev | 13:56,00 | |
10. | Bart Veldkamp | 13:57,07 |
Stíhací závod družstev
Závodu se zúčastnilo osm týmů.
Pořadí | Tým | Čas |
---|---|---|
Mark Tuitert, Carl Verheijen, Erben Wennemars | 3:53,83 | |
Matteo Anesi, Enrico Fabris, Ippolito Sanfratello | 3:55,18 | |
Petter Andersen, Odd Bohlin Borgersen, Eskil Ervik | 3:55,49 | |
4. +more | KC Boutiette, Chad Hedrick, Derek Parra | 3:55,66 |
5. | Arne Dankers, Steven Elm, Justin Warsylewicz | 3:55,85 |
6. | Witold Mazur, Konrad Niedźwiedzki, Paweł Zygmunt | 3:56,39 |
7. | Jan Friesinger, Robert Lehmann, Tobias Schneider | 3:58,99 |
8. | Hiroki Hirako, Takaharu Nakadžima, Takahiro Ušijama | 4:10,40 |
Ženy
500 metrů
Závodu se zúčastnilo 23 závodnic.
Pořadí | Jméno | Země | Čas 1 | Čas 2 | Celkový čas |
---|---|---|---|---|---|
Wang Man-li | 38,92 (3. +more) | 38,29 (1. ) | 77,210 | ||
Wang Pej-sing | 38,69 (1. ) | 39,13 (6. ) | 77,820 | ||
I Sang-hwa | 38,93 (4. ) | 38,98 (4. ) | 77,910 | ||
4. | Sajuri Jošiiová | 39,10 (6. ) | 38,93 (2. ) | 78,030 | |
5. | Tomomi Okazakiová | 39,05 (5. ) | 39,01 (5. ) | 78,060 | |
6. | Monique Garbrechtová-Enfeldtová | 39,18 (10. ) | 38,93 (2. ) | 78,110 | |
7. | Sajuri Ósugaová | 39,15 (9. ) | 39,13 (6. ) | 78,280 | |
8. | Jenny Wolfová | 39,13 (8. ) | 39,44 (10. ) | 78,570 | |
9. | Jennifer Rodriguezová | 39,42 (12. ) | 39,21 (8. ) | 78,630 | |
10. | Marianne Timmerová | 39,22 (11. ) | 39,44 (10. ) | 78,660 |
1000 metrů
Závodu se zúčastnilo 24 závodnic.
Pořadí | Jméno | Země | Čas |
---|---|---|---|
Barbara de Loorová | 1:18,24 | ||
Anni Friesingerová | 1:18,46 | ||
Marianne Timmerová | 1:18,71 | ||
4. +more | Cindy Klassenová | 1:18,75 | |
5. | Jennifer Rodriguezová | 1:18,78 | |
6. | Chiara Simionatová | 1:19,18 | |
7. | Chris Wittyová | 1:19,36 | |
8. | Žen Chuej | 1:19,51 | |
9. | Wang Pej-sing | 1:20,00 | |
10. | Sajuri Jošiiová | 1:20,01 |
1500 metrů
Závodu se zúčastnilo 21 závodnic.
Pořadí | Jméno | Země | Čas |
---|---|---|---|
Cindy Klassenová | 1:58,49 | ||
Anni Friesingerová | 1:58,73 | ||
Jennifer Rodriguezová | 1:59,44 | ||
4. +more | Barbara de Loorová | 1:59,79 | |
5. | Daniela Anschützová | 2:00,74 | |
6. | Sabine Völkerová | 2:00,80 | |
7. | Maki Tabataová | 2:00,92 | |
8. | Renate Groenewoldová | 2:01,57 | |
9. | Katarzyna Wójcická | 2:01,79 | |
10. | Eriko Išinová | 2:01,82 |
3000 metrů
Závodu se zúčastnilo 22 závodnic.
Pořadí | Jméno | Země | Čas |
---|---|---|---|
Cindy Klassenová | 4:10,37 | ||
Claudia Pechsteinová | 4:10,89 | ||
Kristina Grovesová | 4:11,97 | ||
4. +more | Daniela Anschützová | 4:13,90 | |
5. | Clara Hughesová | 4:14,69 | |
6. | Maki Tabataová | 4:16,83 | |
7. | Moniek Kleinsmanová | 4:17,01 | |
8. | Gretha Smitová | 4:17,17 | |
9. | Katarzyna Wójcická | 4:17,65 | |
10. | Renate Groenewoldová | 4:17,82 | |
16. | Martina Sáblíková | 4:22,19 |
5000 metrů
Závodu se zúčastnilo 16 závodnic.
Pořadí | Jméno | Země | Čas |
---|---|---|---|
Anni Friesingerová | 7:18,32 | ||
Claudia Pechsteinová | 7:18,67 | ||
Clara Hughesová | 7:19,17 | ||
4. +more | Kristina Grovesová | 7:24,99 | |
5. | Daniela Anschützová | 7:26,91 | |
6. | Jenita Hulzeboschová-Smitová | 7:27,32 | |
7. | Martina Sáblíková | 7:30,16 | |
8. | Gretha Smitová | 7:30,27 | |
9. | Světlana Vysokovová | 7:30,73 | |
10. | Katarzyna Wójcická | 7:31,07 |
Stíhací závod družstev
Závodu se zúčastnilo šest týmů.
Pořadí | Tým | Čas |
---|---|---|
Daniela Anschützová, Anni Friesingerová, Sabine Völkerová | 3:05,81 | |
Kristina Grovesová, Clara Hughesová, Cindy Klassenová | 3:07,01 | |
Eriko Išinová, Nami Nemotová, Maki Tabataová | 3:12,05 | |
4. +more | Galina Lichačovová, Olga Tarasovová, Světlana Vysokovová | 3:12,37 |
5. | Rita Battistiová, Adelia Marraová, Nicola Mayrová | 3:18,96 |
6. | Frédérique Ankonéová, Wieteke Cramerová, Moniek Kleinsmanová | 4:07,22 |
pád
Medailové pořadí zemí
Pořadí | Země | Zlato | Stříbro | Bronz | Celkem |
---|---|---|---|---|---|
1. | 3 | 4 | 2 | 9 | |
2. +more | 2 | 4 | 0 | 6 | |
3. | 2 | 1 | 3 | 6 | |
4. | 2 | 0 | 3 | 5 | |
5. | 1 | 1 | 1 | 3 | |
6. | 1 | 1 | 0 | 2 | |
7. | 1 | 0 | 2 | 3 | |
8. | 0 | 1 | 0 | 1 | |
9. | 0 | 0 | 1 | 1 | |
9. | 0 | 0 | 1 | 1 |
Externí odkazy
[url=https://live.isuresults.eu/events/2005_GER_0003]Oficiální výsledky z Mistrovství světa na jednotlivých tratích 2005[/url], isuresults.eu
2005 Kategorie:Rychlobruslení v roce 2005 Kategorie:Rychlobruslení v Německu Kategorie:Sport v Inzellu Kategorie:Sportovní události v Německu Kategorie:Sport v Německu v roce 2005