Český Superpohár 2010

8
4
2

Český Superpohár 2010 bylo historicky první utkání každoročně pořádané soutěže zvané Český Superpohár. Účastníci soutěže jsou dva. Jsou to vítězové dvou hlavních soutěží pořádaných Českomoravským fotbalovým svazem. Vítězem 1. české fotbalové ligy za sezonu 2009/10 se stal tým AC Sparta Praha. Vítězem Ondrášovka Cupu ve stejné sezoně FC Viktoria Plzeň. Tato soutěž se odehrává pouze v jednom zápase.

Tyto dva kluby se tedy střetly 8. +more července v Generali Aréně. Vítěz duelu AC Sparta Praha získal nově vyrobenou trofej a prémii 1 milion korun českých.

...

Průběh utkání

Na utkání se sešla nepříliš početná návštěva 3 401 diváků, kteří viděli ve 29. minutě vyloučení domácího kapitána Tomáše Řepky za faul před pokutovým územím. +more I v oslabení však dokázali domácí skórovat jako jediní. V 78. minutě se po výkopu gólmana Jaromíra Blažka lobem prosadil útočník letenských Libor Sionko. Na vítězství Sparty nezměnilo nic ani vyloučení hostujícího Rajtorala v závěru utkání.

Jozef ChovanecJozef ChovanecJozef Chovanec
|valign="top"| |valign="top" width="50%"| [wiki_table=4ba4134a]} |- |CM ||4 ||Tomáš Rada |- |RW ||26||Daniel Kolář |- |FW ||17||Jan Rezek |- |FW ||23 ||Marek Bakoš |- |colspan=3|Nahrazující: |- |MF ||20|| Petr Jiráček |- |FW ||18|| Dimitri Tatanašvili |- |FW ||6|| David Vaněček |- |colspan=3|Trenér: |- |colspan=3| Pavel Vrba |} |}

Vítěz

205center %Český Superpohár 2010 (1. vítězství)

[url=http://fotbal. idnes. +morecz/letensti-si-pro-superpohar-dosli-v-oslabeni-sparta-plzen-1-0-pov-/fot_dsouteze. asp. c=A100708_163831_fot_dsouteze_min]Letenští si pro Superpohár došli v oslabení: Sparta - Plzeň 1:0[/url], Mladá fronta DNES.

Kategorie:Český Superpohár Kategorie:Fotbalové soutěže v Praze Kategorie:Sportovní události v Praze Kategorie:Fotbal v Česku v roce 2010 Kategorie:Zápasy AC Sparta Praha Kategorie:Zápasy FC Viktoria Plzeň