Český Superpohár 2015

8
4
2

Český Superpohár 2015 byl historicky šestý ročník jednozápasové soutěže zvané Český Superpohár, která se hrála v typickém termínu týden před zahájením ligové soutěže. Účastníci Superpoháru byli dva - protagonisté dvou hlavních soutěží pořádaných Fotbalovou asociací ČR. Vítězem 1. české fotbalové ligy za sezonu 2014/15 se stal tým FC Viktoria Plzeň. V českém fotbalovém poháru za sezónu 2014/15 triumfoval FC Slovan Liberec. Souboj obou týmů o Superpohár se odehrál v sobotu 18. července 2015 od 19:15 na městském stadionu v Plzni.

Vítězem českého Superpoháru 2015 se stal FC Viktoria Plzeň.

...

Průběh zápasu

Do utkání sice s větším elánem vstoupil Slovan, Viktoria však rychle přebrala iniciativu a celý první poločas jednoznačně dominovala. Již v šesté minutě nastřelil Jan Kopic tyč liberecké svatyně. +more Prvního gólu se domácí fanoušci dočkali v 26. minutě, kdy Jan Kovařík zahrával rohový kop - míč nasměroval do pokutového území přesně na hlavu nikým nehlídaného Tomáše Hořavy, který nedal Lukáši Hroššovi v brance Slovanu šanci. O šest minut později vedla Viktoria již 2-0, když po zmatcích v liberecké obraně našel Jan Kopic křížným centrem hlavu Daniela Koláře, který rybičkou nasměroval míč za Hroššova záda. Největší šanci Liberce v prvním poločase měl v 38. minutě Dzon Delarge, který se ocitl sám před Matúšem Kozáčikem, jeho slabá střela podél padajícího brankáře však minula plzeňskou branku.

První velkou šanci druhé půle měla Viktoria, když v 50. minutě Lukáš Hroššo nejprve vyrazil před sebe ránu Jana Kovaříka, následně pak dobíhající Daniel Kolář s Janem Holendou nedokázali zakončit. +more Vzápětí udeřilo na druhé straně. Za plzeňskou obranu si naběhl Lukáš Bartošák a umístěnou střelou k tyči snížil na rozdíl jediné branky. O čtyři minuty později nebezpečně střílel Jan Kopic, Hroššo ovšem jeho střelu vytěsnil na roh. Slovan se již k další velké šanci nedostal, naopak Viktoria měla několikrát blízko ke třetímu gólu. Milan Petržela, Jan Kovařík ani Daniel Kolář však libereckého brankáře překonat nedokázali. To však Viktorii mrzet nemuselo, těsná výhra znamenala pro Plzeň druhý zisk Superpoháru v klubové historii.