Pape Matar Sarr (* 14. září 2002 Dakar) je senegalský profesionální fotbalista, který hraje na pozici defensivního či středního záložníka za anglický klub Tottenham Hotspur FC a za senegalskou reprezentaci.

...

FC Metz

Pape Matar Sarr je odchovancem senegalského klubu Génération Foot, z jehož akademie pochází například také Sadio Mané či Ismaïla Sarr, a 15. září 2020 podepsal pětiletou smlouvu s Metz v Ligue 1.

Za A-tým Metz debutoval 29. listopadu 2020 v zápase Ligue 1 proti Brestu. +more 31. ledna 2021 vstřelil Sarr svůj první gól v Ligue 1, a to v odvetném utkání s Brestem (prohra 4:2).

Tottenham Hotspur

Dne 27. srpna 2021 přestoupil Sarr do anglického prvoligového Tottenhamu Hotspur. +more Sezonu 2021/22 však strávil na hostování v Métách.

Dne 1. ledna 2023 si Sarr konečně odbyl svůj dlouho očekávaný debut v Premier League, a to, když v 80. +more minutě domácího utkání s Aston Villou vystřídal Yvese Bissoumu.

Sarr debutoval za senegalskou reprezentaci 26. března 2021 v kvalifikačním utkání na Africký pohár národů 2021 proti Kongu. +more 6. února 2022 vyhrál se Senegalem Africký pohár národů 2021.

V listopadu 2022 byl nominován na závěrečný turnaj mistrovství světa ve fotbale 2022. Na turnaji odehrál poslední čtvrthodinu utkání proti domácímu Kataru v základní skupině (výhra 3:1) a celý druhý poločas osmifinálového zápasu s Anglií (prohra 0:3).