ABN AMRO World Tennis Tournament 2014

8
4
2

ABN AMRO World Tennis Tournament 2014 byl tenisový turnaj pořádaný jako součást mužského okruhu ATP World Tour, který se hrál v aréně Ahoy Rotterdam na krytých dvorcích s tvrdým povrchem. Konal se mezi 10.16. únorem 2014 v nizozemském Rotterdamu jako 42. ročník turnaje.

Turnaj s rozpočtem 1 500 775 eur patřil do kategorie ATP World Tour 500. Nejvýše nasazeným hráčem ve dvouhře byla argentinská světová čtyřka Juan Martín del Potro, která obhajovala titul. +more Potro však vypadl už ve čtvrtfinále, kde nestačil na Lotyše Ernestsa Gulbise. Titul získal třetí nasazený Tomáš Berdych, když ve finále porazil Chorvata Marina Čiliće, a ukončil tak šestnáct měsíců dlouhé čekání na singlový titul z okruhu ATP.

Jiné formy účasti

Následující hráči obdrželi divokou kartu do hlavní soutěže: * Thiemo de Bakker * Jesse Huta Galung * Andy Murray * Igor Sijsling

Následující hráči postoupili z kvalifikace: * Michael Berrer * Paul-Henri Mathieu * Serhij Stachovskyj * Dominic Thiem ** Daniel Brands - jako šťastný poražený

Odhlášení

;před zahájením turnaje * Jürgen Melzer * Benoît Paire * Milos Raonic * Gilles Simon * Stanislas Wawrinka