ABN AMRO World Tennis Tournament 2017

8
4
2

ABN AMRO World Tennis Tournament 2017 byl tenisový turnaj pořádaný jako součást mužského okruhu ATP World Tour, který se odehrával v aréně Ahoy Rotterdam na krytých dvorcích s tvrdým povrchem Pro Flex. Konal se mezi 13. až 19. únorem 2017 v nizozemském Rotterdamu jako čtyřicátý pátý ročník turnaje.

Turnaj s rozpočtem 1 854 365 eur patřil do kategorie ATP World Tour 500. Nejvýše nasazeným hráčem ve dvouhře se stal sedmý hráč světa Marin Čilić z Chorvatska. +more Jako poslední přímý účastník hlavní singlové soutěže nastoupil 51. německý hráč žebříčku Mischa Zverev.

Po 17měsíčním čekání na singlovou trofej vyhrál turnaj Francouz Jo-Wilfried Tsonga. Premiérový společný titul ze čtyřhry získal chorvatsko-španělský pár Ivan Dodig a Marcel Granollers, jenž uzavřel deblové partnertství pro sezónu 2017.

.

Následující hráči obdrželi divokou kartu do hlavní soutěže: * Tallon Griekspoor * Robin Haase * Stefanos Tsitsipas

Následující hráči postoupili z kvalifikace: * Aljaž Bedene * Marius Copil * Jevgenij Donskoj * Pierre-Hugues Herbert

Následující hráč postoupil jako tzv. šťastný poražený: * Denis Istomin

;před zahájením turnaje * Marcos Baghdatis → nahradil jej Borna Ćorić * Roberto Bautista Agut → nahradil jej Denis Istomin * Rafael Nadal → nahradil jej Florian Mayer * Stan Wawrinka (poranění kolene) → nahradil jej Benoît Paire

Pierre-Hugues HerbertNicolas Mahut3. 1. +more
Feliciano LópezMarc López23. 2.
Ivan DodigMarcel Granollers30. 3.
Łukasz KubotMarcelo Melo30. 4.
.

Následující páry obdržely divokou kartu do hlavní soutěže: * Robin Haase / Glenn Smits * Wesley Koolhof / Matwé Middelkoop

Následující pár postoupil z kvalifikace: * Tallon Griekspoor / Niels Lootsma

Jo-Wilfried Tsonga vs. David Goffin, 4-6, 6-4, 6-1

Ivan Dodig / Marcel Granollers vs. Wesley Koolhof / Matwé Middelkoop, 7-6(7-5), 6-3