ABN AMRO World Tennis Tournament 2018

8
4
2

ABN AMRO World Tennis Tournament 2018 byl tenisový turnaj pořádaný jako součást mužského okruhu ATP World Tour, který se odehrával v aréně Ahoy Rotterdam na krytých dvorcích s tvrdým povrchem Pro Flex. Konal se mezi 12. až 18. únorem 2018 v nizozemském Rotterdamu jako čtyřicátý šestý ročník turnaje.

Turnaj s rozpočtem 1 996 245 eur patřil do kategorie ATP World Tour 500. Nejvýše nasazeným hráčem ve dvouhře se stal druhý tenista světa Roger Federer ze Švýcarska, který po žádosti obdržel od pořadatelů divokou kartu. +more Jako poslední přímý účastník hlavní singlové soutěže nastoupil portugalský 57. hráč žebříčku João Sousa.

Na programu byly také soutěže dvouhry a čtyřhry vozíčkářů, turnaje kategorie ITF 1 okruhu UNIQLO Tour s odměnami ve výši 32 tisíc dolarů. V singlu triumfoval Argentinec Gustavo Fernández a deblovou soutěž vyhrála belgicko-švédská dvojice Joachim Gérard a Stefan Olsson.

Potřetí v kariéře rotterdamskou dvouhru ovládl Švýcar Roger Federer, který již 12zápasovou neporazitelností získal 97. singlový titul na okruhu ATP Tour, respektive 146. +more finále. Postup do semifinále mu zajistil návrat na pozici světové jedničky, kde 19. února 2018 započal rekordní 303 týden kariéry. Zároveň se v 36 let, 6 měsících a 11 dnech stal nejstarší mužskou světovou jedničkou, když překonal věkový rekord tehdy 33letého Andreho Agassiho. Jedenáctý společný titul ze čtyřher túry ATP vybojoval francouzský pár Pierre-Hugues Herbert a Nicolas Mahut.

.

Následující hráči obdrželi divokou kartu do hlavní soutěže: * Félix Auger-Aliassime * Thiemo de Bakker * Roger Federer * Tallon Griekspoor

Následující hráč obdržel po finálové účasti na předcházícím turnaji zvláštní vájimku: * Marius Copil

Následující hráči postoupili z kvalifikace: * Ruben Bemelmans * Pierre-Hugues Herbert * Martin Kližan * Daniil Medveděv

Následující hráči postoupili jako tzv. šťastní poražení: * Nicolas Mahut * Andreas Seppi

;před zahájením turnaje * Roberto Bautista Agut → nahradil jej João Sousa * Nick Kyrgios → nahradil jej Viktor Troicki * Jo-Wilfried Tsonga → nahradil jej Andreas Seppi * Benoît Paire → nahradil jej Nicolas Mahut v průbehu turnaje * Tomáš Berdych

Skrečování

Richard Gasquet * David Goffin

Łukasz KubotMarcelo Melo2. 1. +more
Oliver MarachMate Pavić11. 2.
Pierre-Hugues HerbertNicolas Mahut20. 3.
Jean-Julien RojerHoria Tecău23. 4.
.

Následující páry obdržely divokou kartu do hlavní soutěže: * Robin Haase / Matwé Middelkoop * Jasper Smit / Jesse Timmermans

Následující pár postoupil z kvalifikace: * Sander Arends / Thiemo de Bakker

Roger Federer vs. Grigor Dimitrov, 6-2, 6-2

Pierre-Hugues Herbert / Nicolas Mahut vs. Oliver Marach / Mate Pavić, 2-6, 6-2, [10-7]