ABN AMRO World Tennis Tournament 2022

8
4
2

ABN AMRO World Tennis Tournament 2022 byl tenisový turnaj pořádaný jako součást mužského okruhu ATP Tour, který se odehrával v aréně Rotterdam Ahoy na krytých dvorcích s tvrdým povrchem GreenSet. Konal se netradičně mezi 7. až 13. únorem 2022 v nizozemském Rotterdamu jako čtyřicátý devátý ročník turnaje.

Turnaj s rozpočtem 1 349 070 eur patřil do kategorie ATP Tour 500. Nejvýše nasazeným hráčem ve dvouhře byl čtvrtý tenista světa Stefanos Tsitsipas z Řecka, který prohrál finálový duel. +more Jako poslední přímý účastník hlavní singlové soutěže nastoupil 60. hráč žebříčku, Ital Lorenzo Musetti.

První singlový titul na okruhu ATP Tour vybojoval Kanaďan Félix Auger-Aliassime, a to až při své deváté finálové účasti. Čtyřhru ovládli Nizozemci Robin Haase a Matwé Middelkoop, kteří i ve čtvrtém boji o titul udrželi finálovou neporazitelnost.

Rozdělení bodů a finančních odměn

background:#ededed;"|Soutěžwidth: 70px;width: 70px;width: 70px;width: 70px;background:#ededed;"center|dvouhra5003001809045020100

.

Následující hráči obdrželi divokou kartu do hlavní soutěže: * Tallon Griekspoor * Andy Murray * Jo-Wilfried Tsonga

Následující hráč obdržel do hlavní soutěže zvláštní výjimku: * Mikael Ymer

Následující hráči postoupili z kvalifikace: * Jegor Gerasimov * Henri Laaksonen * Jiří Lehečka * Bernabé Zapata Miralles

Následující hráč postoupil z kvalifikace jako šťastný poražený: * Hugo Gaston

;před zahájením turnaje * Roberto Bautista Agut → nahradil jej Kwon Soon-woo * Arthur Rinderknech → nahradil jej Hugo Gaston * Borna Ćorić → nahradil jej Alejandro Davidovich Fokina * Daniil Medveděv → nahradil jej Mackenzie McDonald * Gaël Monfils → nahradil jej Alexei Popyrin * Jannik Sinner → nahradil jej Botic van de Zandschulp

Nikola MektićMate Pavić3. 1. +more
Ivan DodigMarcelo Melo38. 2.
Nicolas MahutFabrice Martin38. 3.
Wesley KoolhofNeal Skupski41. 4.
.

Následující páry obdržely divokou kartu do hlavní soutěže: * Tallon Griekspoor / Botic van de Zandschulp * Robin Haase / Matwé Middelkoop

Následující pár postoupil z kvalifikace: * Jesper de Jong / Sem Verbeek

;před zahájením turnaje * Tim Pütz / Michael Venus → nahradili je Lloyd Harris / Tim Pütz

Félix Auger-Aliassime vs. Stefanos Tsitsipas, 6-4, 6-2

Robin Haase / Matwé Middelkoop vs. Lloyd Harris / Tim Pütz, 4-6, 7-6(7-5), [10-5]