ABN AMRO World Tennis Tournament 2022 – mužská čtyřhra

8
4
2

Mužská čtyřhra ABN AMRO World Tennis Tournament 2022 probíhala v první polovině února 2022. Do deblové soutěže rotterdamského tenisového turnaje hraného na tvrdém povrchu v hale nastoupilo šestnáct dvojic. Obhájci titulu byli Chorvati Mate Pavić a Nikola Mektić, které v úvodním kole vyřadili Haase s Middelkoopem.

Vítězem se stal nizozemský pár Robin Haase a Matwé Middelkoop, který ve finále zdolal jihoafricko-německou dvojici Lloyd Harris a Tim Pütz. Po dvousetovém průběhu 4-6 a 7-6 rozhodl až supertiebreak poměrem míčů [10-5]. +more Oba šampioni si do žebříčku ATP připsali 500 bodů a udrželi finálovou neporazitelnost, když vyhráli i čtvrtý přímý boj o titul. Middelkoop na okruhu ATP Tour vybojoval dvanáctý deblový titul a pro Haaseho to bylo sedmé takové turnajové vítězství. Harris odehrál premiérové finále čtyřhry v této úrovni tenisu.

Nasazení párů

# Nikola Mektić / Mate Pavić (1. kolo) # Ivan Dodig / Marcelo Melo (1. +more kolo) # Nicolas Mahut / Fabrice Martin (semifinále) # Wesley Koolhof / Neal Skupski (semifinále).

Kvalifikace

# Roman Jebavý / David Vega Hernández (1. kolo) # Sander Arends / David Pel (kvalifikační kolo)