ASB Classic 2016

8
4
2

ASB Classic 2016 byl poprvé od roku 1981 společný tenisový turnaj, pořádaný jako součást mužského okruhu ATP World Tour a ženského okruhu WTA Tour. Odehrával se na dvorcích s tvrdým povrchem Plexicushion v areálu ASB Tennis Centre. Probíhal mezi 4. až 16. lednem 2016 v největším novozélandském městě Aucklandu jako čtyřicátý ročník mužské části turnaje a třicátý první ročník ženské poloviny.

Mužská polovina se řadila do kategorie ATP World Tour 250 a její dotace činila 520 070 amerických dolarů, z toho prize money 463 520 amerických dolarů. Ženská část s rozpočtem 250 000 dolarů byla součástí kategorie WTA International Tournaments. +more Nejvýše nasazeným tenistou ve dvouhře se stal sedmý hráč světa David Ferrer ze Španělska. Mezi ženami pak obhájkyně titulu a také světová sedmička Venus Williamsová ze Spojených států, kterou v úvodním kole vyřadila Ruska Darja Kasatkinová. Poslední přímou startující v hlavní singlové soutěži byla 78. kolumbijská hráčka žebříčku Mariana Duqueová Mariñová a mezi muži pak 64. španělský tenista klasifikace Pablo Andújar.

Turnaj byl do roku 1981 hrán společně pod názvem Auckland Championship. Následně probíhal třicet čtyři let rozdělen. +more V sezóně 2016 došlo opět ke sloučení v souvislosti s umenšením sponzorské role firmy Heineken v mužské části, hrané jako Heineken Open. Důvodem se stala legislativní restrikce na sponzoring alkoholových produktů. Generální sponzor ženské části, bankovní dům ASB, tak převzal záštitu i nad mužským turnajem. Heineken turnaj dále dotoval menší částkou.

Druhý titul na okruhu WTA získala Američanka Sloane Stephensová. Ženskou čtyřhru opanovala belgická dvojice Elise Mertensová a An-Sophie Mestachová. +more Mužskou dvouhru vyhrál Španěl Roberto Bautista Agut. Deblovou polovinu pak chorvatsko-novozélandský pár Mate Pavić a Michael Venus.

.

Následující hráčí obdrželi divokou kartu do hlavní soutěže: * David Ferrer * Finn Tearney * Michael Venus

Následující hráči postoupili z kvalifikace: * Matthew Barton * Benjamin Becker * Thiemo de Bakker * Robin Haase

;před zahájením turnaje * Aljaž Bedene (poranění dolní končetiny) v průběhu turnaje * John Isner (poranění kolene, únava) * Sam Querrey (poranění kolene)