Alex Thépot

8
4
2

Alex Thépot (31. října 1914 Châteaulin – 9. června 1989 Rostrenen) byl francouzský fotbalový brankář. Během své kariéry působil v několika francouzských klubech včetně slavného Stade de Reims, se kterým získal několik titulů mistra Francie. Byl také členem francouzské fotbalové reprezentace, s kterou se účastnil mistrovství světa v letech 1938 a 1950. Jeho skvělé výkony a schopnosti v bráně přinesly francouzskému fotbalu mnoho úspěchů a uznání. Po ukončení kariéry se Thépot stal trenérem, kde také dosáhl úspěchů. Zemřel v roce 1989 ve věku 74 let.

Alexis Thépot (30. července 1906 Brest - 21. února 1989 Dunkerk) byl francouzský fotbalový brankář a olympionik. Byl brankářskou jedničkou francouzské fotbalové reprezentace na Mistrovství světa ve fotbale 1930 a 1934.

...

Thépot se narodil v Brestu v departmentu Finistère. Zprvu hrál za Armoricaine de Brest. +more Následně přešel kluby FEC Levallois, Red Star FC a USL Dunkerque. Po výborném roce v klubu FEC Levallois v roce 1927 byl poprvé vybrán, aby hrál za francouzskou reprezentaci v přátelském utkání proti Anglii.

Reprezentační kariéra

Od roku 1927 do roku 1935 odehrál Thépot 31 mezinárodních zápasů, inkasoval 77 gólů a 13krát byl kapitánem francouzského týmu. Thépot se objevil v prvním zápase Francie na Mistrovství světa proti Mexiku v roce 1930, i když musel během prvního poločasu odstoupit kvůli zranění a v brance jej nahradil záložník Augustin Chantrel. +more Thépot se ze zranění rychle zotavil a odchytal zbývající dva skupinové zápasy. Francie nicméně nepostoupila do vyřazovacích bojů, protože prohrála shodným výsledkem 1:0 s Argentinou a Chile. V zápasu s Chile chytil Thépot v prvním poločase za stavu 0:0 pokutový kop.

Odehrál jediný francouzský zápas na Letních olympijských hrách 1928, v němž Francie prohrála 4:3 s Itálií.