2

Andreas Christensen (* 10. dubna 1996 Lillerød) je dánský profesionální fotbalista, který hraje na pozici středního obránce za španělský klub FC Barcelona a za dánský národní tým.

...

Chelsea

V mládí hrál za dánský klub Brøndby IF z Kodaně. V roce 2012 přestoupil do Chelsea FC, kde se v roce 2014 dostal do A-týmu. +more V A-týmu debutoval 28. listopadu 2014 v Ligovém poháru proti Shrewsbury Town (výhra 2:1, 90 minut).

V březnu 2015 vyhrál s Chelsea Football League Cup. 13. +more dubna 2015 vyhrál s Chelsea U19 UEFA Youth League 2014/15. Christensen v UEFA Youth League 2014/15 odehrál ve všech zápasech plný počet minut (celkově 900 minut).

V Premier League debutoval 24. 5. +more 2015 ve 38. kole proti Sunderlandu, když v 78. minutě vystřídal Mikela (výhra 3:1, 12 minut, Chelsea vyhrála ligový titul).

Borussia Mönchengladbach (hostování)

10. července 2015 odešel na dlouhodobé hostování do německého bundesligového týmu Borussia Mönchengladbach. +more Debutoval 15. srpna 2015 proti Borussii Dortmund (prohra 0:4, Andreas odehrál celý zápas). 5. února 2016 vstřelil v zápase proti Werderu 2 góly (výhra 5:1, 90 minut). Na konci sezóny 2015/16 byl vyhlášen hráčem sezóny Borusiie.

Hrál za dánské reprezentační výběry od kategorie U16.

Zúčastnil se Mistrovství Evropy hráčů do 21 let 2015 konaného v Praze, Olomouci a Uherském Hradišti, kde byli mladí Dánové vyřazeni v semifinále po porážce 1:4 ve skandinávském derby pozdějším vítězem Švédskem.

V A-týmu Dánska debutoval 8. 6. +more 2015 v přátelském utkání ve Viborgu proti týmu Černé Hory (výhra 2:1).

[url=http://www. transfermarkt. +moreco. uk/andreas-christensen/profil/spieler/196948]Profil hráče[/url] na transfermarkt. com * [url=http://www. national-football-teams. com/player/59396/Andreas_Christensen. html]Profil hráče[/url] na National Football Teams. com * [url=http://www. chelseafc. com/teams/first-team/andreas-christensen. html]Profil hráče[/url] na chelseafc. com * [url=http://www. dbu. dk/landshold/Landsholdsdatabasen/LBasePlayerInfo. aspx. playerid=6925]Profil hráče[/url] na DBU. dk * [url=http://eu-football. info/_player. php. id=29077]Profil hráče - reprezentační statistiky[/url], eu-football. info * [url=http://thetopforward. com/view. id=29]Profil hráče[/url] na Thetopforward. com.

Kategorie:Dánští fotbalisté Kategorie:Fotbalisté Brøndby Kategorie:Fotbalisté Chelsea Kategorie:Fotbalisté Borussie Mönchengladbach Kategorie:Narození v roce 1996 Kategorie:Žijící lidé Kategorie:Muži Kategorie:Fotbaloví obránci Kategorie:Narození 10. +more dubna Kategorie:Dánští fotbaloví reprezentanti Kategorie:Hráči Mistrovství světa ve fotbale 2022 Kategorie:Hráči Mistrovství Evropy ve fotbale 2020 Kategorie:Hráči Mistrovství světa ve fotbale 2018.