Argentina Open 2017

8
4
2

Argentina Open 2017 byl tenisový turnaj pořádaný jako součást mužského okruhu ATP World Tour, který se odehrával v areálu Buenos Aires Lawn Tennis Clubu na otevřených antukových dvorcích. Konal se mezi 13. až 19. února 2017 v argentinském hlavním městě Buenos Aires jako dvacátý ročník turnaje.

Turnaj s rozpočtem 624 340 dolarů patřil do kategorie ATP World Tour 250. Nejvýše nasazeným hráčem ve dvouhře se stal pátý hráč světa Kei Nišikori z Japonska. +more Jako poslední přímý účastník nastoupil do hlavní singlové soutěži 83. argentinský hráč žebříčku Renzo Olivo.

Pátou singlovou trofej na okruhu ATP Tour vybojoval 28letý Ukrajinec Alexandr Dolgopolov, jenž na triumf čekal čtyři a půl roku. Deblové vítězství obhájila kolumbijská dvojice Juan Sebastián Cabal a Robert Farah, kteří získali devátou společnou trofej.

.

Následující hráči obdrželi divokou kartu do hlavní soutěže: * Carlos Berlocq * Leonardo Mayer * Janko Tipsarević

Následující hráč obdržel do hlavní soutěže zvláštní výjimku: * Víctor Estrella Burgos

Následující hráči postoupili z kvalifikace: * Guido Andreozzi * Rogério Dutra da Silva * Alessandro Giannessi * Jozef Kovalík