Argentina Open 2020

8
4
2

Argentina Open 2020 byl tenisový turnaj pořádaný jako součást mužského okruhu ATP Tour, který se odehrával v areálu Buenos Aires Lawn Tennis Clubu na otevřených antukových dvorcích. Konal se mezi 10. až 16. února 2020 v argentinském hlavním městě Buenos Aires jako dvacátý třetí ročník turnaje.

Turnaj s rozpočtem 696 280 dolarů patřil do kategorie ATP Tour 250. Nejvýše nasazeným hráčem ve dvouhře se stal čtrnáctý hráč světa Diego Schwartzman z Argentiny, jenž před semifinále odstoupil. +more Jako poslední přímý účastník nastoupil do hlavní singlové soutěži 89. hráč žebříčku, Brazilec Thiago Monteiro.

Premiérový singlový titul na okruhu ATP Tour vybojoval Casper Ruud. Stal se tak prvním Norem, který vyhrál turnaj na túře ATP. +more Ve 21 letech a jednom měsíci věku byl rovněž nejmladším šampionem Argentina Open. Čtyřhru ovládl španělsko-argentinský pár Marcel Granollers a Horacio Zeballos, jehož členové získali na okruhu druhou společnou trofej.

.

Následující hráči obdrželi divokou kartu do hlavní soutěže: * Francisco Cerúndolo * Facundo Díaz Acosta * Leonardo Mayer

Následující hráč obdržel do hlavní soutěže zvláštní výjimku: * Andrej Martin

Následující hráči postoupili z kvalifikace: * Facundo Bagnis * Filip Horanský * Jozef Kovalík * Pedro Martínez

Následující hráči postoupili z kvalifikace jako tzv. šťastní poražení: * João Domingues * Pedro Sousa

;před začátkem turnaje * Matteo Berrettini → nahradil jej Corentin Moutet * Cristian Garín → nahradil jej Pedro Sousa * Nicolás Jarry (suspenzace) → nahradil jej Jaume Munar * Dominic Thiem → nahradil jej Roberto Carballés Baena * Fernando Verdasco → nahradil jej João Domingues v průběhu turnaje * Diego Schwartzman

Marcel GranollersHoracio Zeballos24. 1. +more
Máximo GonzálezFabrice Martin54. 2.
Sander GilléJoran Vliegen82. 3.
Marcelo DemolinerMatwé Middelkoop117. 4.
.

Následující páry obdržely divokou kartu do hlavní soutěže: * Andrea Collarini / Federico Coria * Facundo Díaz Acosta / Carlos Taberner

Následující pár nastoupil z pozice náhradníka: * Pablo Andújar / Pedro Martínez

;před začátkem turnaje * Cristian Garín v průběhu turnaje * Pablo Andújar * Pablo Cuevas

Casper Ruud vs. Pedro Sousa, 6-1, 6-4

Marcel Granollers / Horacio Zeballos vs. Guillermo Durán / Juan Ignacio Londero, 6-4, 5-7, [18-16]