Argentina Open 2020 – mužská čtyřhra

8
4
2

Argentina Open 2020 – mužská čtyřhra byl tenisový turnaj pořádaný jako součást mužského okruhu ATP Tour, konaný na otevřených dvorcích s antukovým povrchem. Probíhal mezi 8. až 16. únorem 2020 v Buenos Aires Lawn Tennis Clubu jako dvacátý čtvrtý ročník turnaje. Do mužské čtyřhry argentinského tenisového turnaje nastoupilo šestnáct dvojic. Obhájcem titulu byl chorvatsko-brazilský pár Mate Pavić a Bruno Soares, jehož členové do soutěže nezasáhli. Vítězem se stal italský pár Federico Delbonis a Máximo González, který ve finále zdolal brazilskou dvojici Marcelo Demoliner a Matheus Pucinelli de Almeida. Po dvousetovém průběhu 6–4 a 6–3. Oba šampioni si do žebříčku ATP připsali 250bodů ažívis dělili částku 22740eur. Na okruhu ATP Tour si připsali každý druhou deblovou trofej. Pro 28letého Delbonise to byl teprve druhý deblový titul z dvacetitisícových Buenos Aires a pro 36letého Gonzáleze druhý deblový titul z evropských antukových turnajů ATP Tour.

Mužská čtyřhra Argentina Open 2020 probíhala v první polovině února 2020. Do deblové soutěže buenosairského tenisového turnaje hraného na antuce nastoupilo šestnáct dvojic. Obhájcem titulu byli Argentinci Máximo González a Horacio Zeballos, kteří nestartovali společně. González nastoupil s Francouzem Fabricem Martinem, s nímž skončil v úvodním kole na raketách Španělů Andújara s Martínezem.

Vítězem se stal nejvýše nasazený, španělsko-argentinský pár Marcel Granollers a Horacio Zeballos, který ve finále za 1. 47 hodiny zdolal Argentince Guillerma Durána s Juanem Ignaciem Londerem. +more Po dvousetovém průběhu 6-4 a 5-7 rozhodl až dlouhý supertiebreak poměrem míčů [18-16], v němž Granollers se Zeballosem odvrátili tři mečboly. Oba si do žebříčku ATP připsali 250 bodů. Od počátku spolupráce na Canada Masters 2019 získali druhou trofej a jejich celková zápasová bilance po dohrání čtvrtého společného turnaje činila 17-6. Granollers vybojoval devatenáctý deblový titul na okruhu ATP Tour. Pro Zeballose to bylo čtrnácté takové turnajové vítězství.

Nasazení párů

# Marcel Granollers / Horacio Zeballos (vítězové) # Máximo González / Fabrice Martin (1. kolo) # Sander Gillé / Joran Vliegen (semifinále) # Marcelo Demoliner / Matwé Middelkoop (semifinále)