Argentina Open 2023

8
4
2

Argentina Open 2023 byl tenisový turnaj hraný na mužském profesionálním okruhu ATP Tour v Buenos Aires Lawn Tennis Clubu. Dvacátý šestý ročník Argentina Open probíhal mezi 13. až 19. únorem 2023 v argentinské metropoli Buenos Aires na otevřených antukových dvorcích.

Turnaj dotovaný 711 950 dolary patřil do kategorie ATP Tour 250. Nejvýše nasazeným singlistou se stal druhý hráč světa Carlos Alcaraz, který na okruhu pro zranění absentoval od listopadu 2022. +more Jako poslední přímý účastník do hlavní soutěže nastoupil portugalský 81. hráč žebříčku João Sousa. V důsledku invaze Ruska na Ukrajinu na konci února 2022 řídící organizace tenisu ATP, WTA a ITF s grandslamy rozhodly, že ruští a běloruští tenisté mohou dále na okruzích startovat, ale do odvolání nikoli pod vlajkami Ruska a Běloruska.

Sedmý singlový titul na okruhu ATP Tour vyhrál 19letý Carlos Alcaraz. Ve čtyřhře zvítězili Italové Simone Bolelli s Fabiem Fogninim, kteří získali šestou společnou trofej.

Rozdělení bodů a finančních odměn

background:#ededed;" colspan="2"|Soutěžwidth: 70px;background:#ededed;"|dvouhra{{malé
} |rowspan=2|250 |rowspan=2|150 |rowspan=2|90 |rowspan=2|45 |20 |0 |12 |6 |0 |- | style="background:#ededed;" align=center|čtyřhra||style="background:#ededed;"| |0 |N/A |N/A |N/A |N/A |}

background:#ededed;" colspan="2"|Soutěžwidth: 70px;width: 70px;width: 70px;width: 70px;
dvouhra{{malé
} | 95 305 $ | 55 595 $ | 32 680 $ | 18 940 $ | 11 000 $ | 6 720 $ | 3 360 $ | 1 830 $ |- |style="background:#ededed;"|čtyřhra||style="background:#ededed;"| | 33 110 $ | 17 720 $ | 10 400 $ | 5 800 $ | 3 420 $ | N/A | N/A | N/A |- |colspan="10" align=center| |}