BRD Bucharest Open 2016

8
4
2

BRD Bucharest Open 2016 byl tenisový turnaj, který se konal na otevřených dvorcích s antukovým povrchem v Rumunsku. Byl součástí kategorie WTA International Tournaments a byl pořádán ženským tenisovým klubem Bucharest Open. Turnaj se konal mezi 11. a 17. červencem 2016 ve městě Bukurešť. Hlavním turnajem se stala ženská dvouhra, ve které zvítězila Nizozemka Lesley Kerkhoveová. Ve finále porazila ruskou tenistku Anastasii Pavljučenkovovou. V ženské čtyřhře triumfovala ruská dvojice Veronika Kuděrmetovová a Aleksandra Panovová, která ve finále porazila rumunsko-tchajwanský pár Andreea Mituová a Čan Jung-žan.

BRD Bucharest Open 2016 byl profesionální tenisový turnaj ženského okruhu WTA Tour, který se odehrával na otevřených antukových dvorcích městského areálu Arenele BNR. Probíhal mezi 11. až 17. červencem 2016 v rumunské metropoli Bukurešti jako třetí ročník turnaje.

Rozpočet činil 250 000 dolarů a událost se řadila do kategorie WTA International. Nejvýše nasazenou hráčkou ve dvouhře se stala domácí světová pětka Simona Halepová. +more Jako poslední přímá účastnice do dvouhry nastoupila 197. ruská tenistka žebříčku Polina Lejkinová.

Singlovou soutěž ovládla Simona Halepová, která ve finálovém střetnutí vyhrála dvakrát 6-0. Vítězem deblové části se stal australsko-thajský pár Jessica Mooreová a Varatčaja Vongteančajová, jenž na turnaji zaznamenal první společný triumf.

.

Následující hráčky obdržely divokou kartu do hlavní soutěže: * Ioana Mincăová * Elena Gabriela Ruseová * Francesca Schiavoneová

Následující hráčky postoupily z kvalifikace: * Misa Egučiová * Elica Kostovová * Nadia Podoroská * Isabella Šinikovová

Následující hráčka postoupila z kvalifikace jako tzv. šťastná poražená: * Sü Š'-lin

;před zahájením turnaje * Denisa Allertová → nahradila ji Barbora Krejčíková * Zarina Dijasová → nahradila ji Paula Kaniová * Karin Knappová → nahradila ji Sesil Karatančevová * Julia Putincevová → nahradila ji Romina Oprandiová * Jaroslava Švedovová → nahradila ji Sü Š'-lin * Anna Tatišviliová → nahradila ji Polina Lejkinová

Ženská čtyřhra

StátHráčkaStátHráčkaWTANasazení
Oxana KalašnikovováJaroslava Švedovová53. 1. +more
Paula KaniováBarbora Krejčíková101. 2.
Andreea MituováAlicja Rosolská153. 3.
Ysaline BonaventureováIoana Raluca Olaruová167. 4.
.

Následující páry obdržely divokou kartu do hlavní soutěže: * Cristina Dinuová / Elena Gabriela Ruseová * Irina Maria Baraová / Nicoleta Dascăluová

Simona Halepová vs. Anastasija Sevastovová, 6-0, 6-0

Jessica Mooreová / Varatčaja Vongteančajová vs. Alexandra Cadanțuová / Katarzyna Piterová, 6-3, 7-6(7-5)