BRD Năstase Țiriac Trophy 2014

8
4
2

BRD Năstase Țiriac Trophy 2014 byl tenisový turnaj pořádaný jako součást mužského okruhu ATP World Tour, který se hrál v městském tenisovém areálu na otevřených antukových dvorcích. Konal se mezi 21. a 28. dubnem 2014 v rumunské metropoli Bukurešti jako 22. ročník turnaje. Na turnaji se v exibici předvedli Goran Ivanišević, Cédric Pioline, Ilie Năstase a Andrei Pavel.

Turnaj s rozpočtem 485 760 eur patřil do kategorie ATP World Tour 250. Nejvýše nasazeným hráčem ve dvouhře byl Bulhar Grigor Dimitrov startující na divokou kartu, ve dvouhře to byl pak nizozemsko-rumunský pár Jean-Julien Rojer a Horia Tecău. +more Všichni své nasazení potvrdili, když si odnesli trofej z příslušných kategorií.

Distribuce bodů a finančních odměn

Distribuce bodů

SoutěžVítězovéFinalistéSemifinalistéČtvrtfinalisté16 v kole32 v koleQQ3Q2Q1
dvouhra mužů250150904520012600
čtyřhra mužů25015090450

Finanční odměny

background:#ededed;"|SoutěžVítězovéFinalistéSemifinalistéČtvrtfinalisté16 v kole32 v koleQ3Q2Q1

Jiné formy účasti

Následující hráči obdrželi divokou kartu do hlavní soutěže: * Patrick Ciorcilă * Marius Copil * Grigor Dimitrov

Následující hráči postoupili z kvalifikace: * Nikoloz Basilašvili * Ričards Berankis * Paul-Henri Mathieu * Adrian Ungur

Odhlášení

Julien Benneteau * Guillermo García-López * Florian Mayer * Janko Tipsarević * Bernard Tomic

Eric ButoracRaven Klaasen57. 2.
Mariusz FyrstenbergMarcin Matkowski67. 3.
Jamie MurrayJohn Peers69. 4.
* 1) Žebříček ATP k 14. dubnu 2014; číslo je součtem umístění obou členů páru.

Následující páry obdržely divokou kartu do hlavní soutěže: * Victor Crivoi / Adrian Ungur * Victor Hănescu / Andrei Pătrui

Odhlášení

Vasek Pospisil

Přehled finále

Grigor Dimitrov vs. Lukáš Rosol, 7-6(7-2), 6-1 :Dimitrov získal první trofej z antukového turnaje.

Jean-Julien Rojer / Horia Tecău vs. Mariusz Fyrstenberg / Marcin Matkowski, 6-4, 6-4