Bakersfield Condors

8
4
2

Bakersfield Condors je profesionální americký klub ledního hokeje, který sídlí v kalifornském městě Bakersfield. Do AHL vstoupil v ročníku 2015/16 a hraje v Pacifické divizi v rámci Západní konference. Své domácí zápasy odehrává v hale Mechanics Bank Arena s kapacitou 8 751 diváků. Klubové barvy jsou modrá, oranžová, šedá a bílá.

Klub nahradil v soutěži od ročníku 2015/16 Oklahoma City Barons, stěhování zapříčinil vznik pacifické divize AHL. Klub v aréně vystřídal stejnojmenný celek, který v letech 1998-2015 hrál ECHL. +more Tento klub se přesunul do Norfolku, kde vystupuje jako Norfolk Admirals. Oba kluby jsou farmami mužstva NHL Edmonton Oilers.

Premiérové utkání sehrál tým v domácím prostředí 9. října 2015 proti Grand Rapids Griffins před 5169 diváky a vyhrál 1:0.

Stejně jako Oilers i Condors vlastní kanadský podnikatel Daryl Katz.

...

Úspěchy klubu

Vítěz divize - 1x (2018/19)

Umístění v jednotlivých sezonách

Stručný přehled

Zdroj:

* 2015- : American Hockey League (Pacifická divize)

Jednotlivé ročníky

Zdroj:

Legenda: Z - zápasy, V - výhry, P - porážky, PP - porážky v prodloužení či na samostatné nájezdy, VG - vstřelené góly, OG - obdržené góly, B - body

Kanada + USA USA / Kanada (2015 - )
-SezónyLigaÚroveňZVVPPVGOGBPozice
2015/16AHL (Pacifická divize)2683182821222271center| 5. +more
2016/17AHL (Pacifická divize)2683362920018872center| 5.
2017/18AHL (Pacifická divize)26831102718820672center| 7.
2018/19AHL (Pacifická divize)2684252124218289center| 1.
2019/20AHL (Pacifická divize)2562182716220250center| 6.
.

Play-off

Sezona1. kolo2. +more koloFinále konferenceFinále Calder Cupu
2015/16mužstvo se nekvalifikovalomužstvo se nekvalifikovalomužstvo se nekvalifikovalomužstvo se nekvalifikovalo
2018/19postup, 3-1, Coloradoporážka, 2-4, San Diego-
2019/20sezona nedohrána kvůli pandemii koronavirusezona nedohrána kvůli pandemii koronavirusezona nedohrána kvůli pandemii koronavirusezona nedohrána kvůli pandemii koronaviru
.

Klubové rekordy

Za sezonu

:Góly: 29, Joseph Gambardella (2018/19) :Asistence: 51, Tyler Benson (2018/19) :Body: 66, Tyler Benson (2018/19) :Trestné minuty: 99, Mitch Moroz (2015/16) :Čistá konta: 4, Shane Starrett (2018/19) :Vychytaná vítězství: 27, Shane Starrett (2018/19)

Celkové

:Góly: 103, Josh Currie :Asistence: 85, Josh Currie :Body: 188, Josh Currie :Trestné minuty: 256, Braden Christoffer :Čistá konta: 5, Laurent Brossoit :Vychytaná vítězství: 42, Laurent Brossoit :Odehrané zápasy: 297, Josh Currie

Odkazy

Kategorie:Americké kluby ledního hokeje Kategorie:Týmy AHL Kategorie:Kluby ledního hokeje založené v roce 2015 Kategorie:Sportovní kluby v Kalifornii