Barcelona Open Banco Sabadell 2014

8
4
2

Barcelona Open Banco Sabadell 2014, známý také pod jménem Torneo Godó 2014, byl tenisový turnaj pořádaný jako součást mužského okruhu ATP World Tour, který se hrál v areálu Real Club de Tenis Barcelona na otevřených antukových dvorcích. Konal se mezi 21. a 27. dubnem 2014 v katalánské metropoli Barceloně jako 62. ročník turnaje.

Turnaj, který měl rozpočet 1 845 585 eur patřil do kategorie ATP World Tour 500. Největší hvězdou turnaje byl obhájce trofeje a světová jednička, domácí Rafael Nadal.

Distribuce bodů a finančních odměn

Distribuce bodů

SoutěžVítězovéFinalistéSemifinalistéČtvrtfinalisté16 v kole32 v kole64 v koleQQ2Q1
dvouhra mužů50030018090452001040
čtyřhra mužů500300180900

background:#ededed;"|SoutěžVítězovéFinalistéSemifinalistéČtvrtfinalisté16 v kole32 v kole64 v koleQ2Q1
dvouhra mužů422 100 €192 450 €89 650 €42 785 €20 820 €11 095 €6 455 €1 195 €620 €

* 1) Žebříček ATP k 14. dubnu 2014.

Následující hráči obdrželi divokou kartu do hlavní soutěže: * Facundo Argüello * Roberto Carballés Baena * Iñigo Cervantes Huegun * Daniel Gimeno Traver

Následující hráči postoupili z kvalifikace: * Andreas Beck * Marsel İlhan * Andrej Kuzněcov * Marc López * Dominic Thiem * Matteo Viola

Pablo Andújar * Federico Delbonis * Richard Gasquet * Ivo Karlović * Juan Mónaco

Daniel NestorNenad Zimonjić28. 5.
* 1) Žebříček ATP k 14. dubnu 2014; číslo je součtem umístění obou členů páru.

Následující páry obdržely divokou kartu do hlavní soutěže: * Roberto Bautista Agut / Albert Montañés * Pablo Carreño Busta / Albert Ramos

Následující páry postoupily do hlavní soutěže z kvalifikace: * Teimuraz Gabašvili / Michail Kukuškin ** Jesse Huta Galung / Stéphane Robert - jako šťastní poražení ** Somdev Devvarman / Ante Pavić - jako šťastní poražení

Bob Bryan * Benoît Paire

Skrečování

Marc López

Kei Nišikori vs. Santiago Giraldo, 6-2, 6-2 :Kei Nišikori získal první titul z antukového turnaje.

Jesse Huta Galung / Stéphane Robert vs. Daniel Nestor / Nenad Zimonjić, 6-3, 6-3 :Huta Galung a Robert vyhráli turnaj z pozice šťastných poražených.