Barum rallye 1990

8
4
2

Barum rallye 1990 (oficiálně 20. Barum Rallye) byla soutěží Mistrovství Evropy, Mistrovství Rakouska, Mitropa Cupu a Mistrovství ČSSR v rallye 1990. Soutěž měřila 859,5 km a 36 rychlostních zkoušek. Vítězem se stal Nicolas Sundström s vozem Mazda 323 4WD.

Průběh soutěže

Úvodní zkouškou byl Slušovický okruh, který obsahoval divácky atraktivní skok. Na něm poškodil podvozek svého vozu Audi 200 Quattro Fischer. +more Do vedení se odpočátku dostal Ferjancz s vozem Lancia Delta HF Integrale. Největšími konkurenty mu byli Bosch s vozem BMW M3 a Sundström s vozem Mazda 323 4WD. Zpočátku o vítězství bojoval i Raimund Baumschlager na továrním voze Volkswagen Golf II GTI 16V, ale měl problémy se vstřikovacím čerpadlem a držáky agregátu a ze soutěže odstoupil. Před tím ale stihl vyhrát jeden test. Po prvním dnu vedl Ferjancz před Sundströmem, Boschem, Harrachem, Fischerem a Goetlicherem. Na desátém místě byl domácí jezdec Blahna, kterého trápily problémy s posilovačem. Odstoupit musel i Pavel Sibera s vozem Škoda Favorit, který ztratil olejový filtr.

V sobotní etapě se do čela dostal Sundström. Ferjancz navíc udělal jezdeckou chybu, zhasl mu motor a propadl se i za Bosche. +more Sundströmovi se zablokoval diferenciál, ale přesto udržel náskok před Boschem. Další český jezdec Ladislav Křeček s Favoritem měl problémy s tlakem oleje.

# Mikael Sundström, Juha Repo - Mazda 323 4WD # John Bosch, Gormley - BMW M3 # Attila Ferjáncz, Tandari - Lancia Delta HF Integrale # Harrach, Patermann - Lancia Delta HF Integrale # Selholm, Tibblin - Audi 90 Quattro # Václav Blahna, Pavel Schovánek - Opel Kadett GSi # Dirtl, Unterauer - Lancia Delta HF Integrale # Ladislav Křeček, Krečman - Škoda Favorit - 1. místo ve skupině N # Wenig, Cordes - Ford Sierra Cosworth # Göttlicher, Rohringer - Ford Sierra RS Cosworth