Belleville Senators

8
4
2

Belleville Senators je profesionální kanadský klub ledního hokeje, který sídlí v Belleville v provincii Ontario. Do AHL vstoupil v ročníku 2017/18 a hraje v Severní divizi v rámci Východní konference. Své domácí zápasy odehrává v hale CAA Arena s kapacitou 4 400 diváků. Klubové barvy jsou červená, černá a bílá.

Klub nahradil v sezoně 2017/18 mužstvo Binghamton Senators a stal se čtvrtým kanadským klubem v soutěži. Tým plní roli farmy klubu NHL Ottawa Senators. +more Ottawa podepsala s klubem spolupráci na osm let, Yardmen Arena má nejnižší kapacitu v celé lize. V premiérovém utkání 6. 10. 2017 podlehl tým na ledě Laval Rocket 3:0.

Ve stejné aréně v minulosti působil klub Belleville Bulls, hrající juniorskou OHL.

Exil v sezoně 2020/21

Kvůli pandemii koronaviru odehraje celek sezonu 2020/21 v ottawské Canadian Tire Centre.

Úspěchy klubu

Vítěz divize - 1x (2019/20)

Umístění v jednotlivých sezonách

Stručný přehled

Zdroj:

* 2017- : American Hockey League (Severní divize)

Jednotlivé ročníky

Zdroj:

Legenda: Z - zápasy, V - výhry, P - porážky, PP - porážky v prodloužení či na samostatné nájezdy, VG - vstřelené góly, OG - obdržené góly, B - body

Kanada + USA USA / Kanada (2017 - )
-SezónyLigaÚroveňZVPPPVGOGBPozice
2017/18AHL (Severní divize)2762954219426663center| 6. +more
2018/19AHL (Severní divize)2763783122822882center| 5.
2019/20AHL (Severní divize)2633852023419781center| 1.
2020/21AHL (Kanadská divize)23518116102111373.
2021/22AHL (Severní divize)27240428219218844.
2022/23AHL (Severní divize)272311031233258727.
.

Play off

Sezonapředkolo1. kolo2. +more koloFinále konferenceFinále Calder Cupu
2017/18mužstvo se nekvalifikovalomužstvo se nekvalifikovalomužstvo se nekvalifikovalomužstvo se nekvalifikovalomužstvo se nekvalifikovalo
2019/20sezona nedohrána kvůli pandemii koronavirusezona nedohrána kvůli pandemii koronavirusezona nedohrána kvůli pandemii koronavirusezona nedohrána kvůli pandemii koronavirusezona nedohrána kvůli pandemii koronaviru
2020/21play off zrušenoplay off zrušenoplay off zrušenoplay off zrušenoplay off zrušeno
2021/22porážka, 0-2, Rochester
-
-
.

Klubové rekordy

Za sezonu

:Góly: 31, Josh Norris (2019/20) :Asistence: 40, Drake Batherson (2018/19) :Body: 62, Drake Batherson (2018/19) :Trestné minuty: 108, Patrick Sieloff (2017/18) :Čistá konta: 2, Marcus Hogberg (2018/19) :Vychytaná vítězství: 21, Marcus Hogberg (2018/19) :Odehraná utkání: 76, Chase Balisy (2018/19)

Celkové

:Góly: 38, Drake Batherson :Asistence: 78, Drake Batherson :Body: 116, Drake Batherson :Trestné minuty: 181, Patrick Sieloff :Čistá konta: 3, Marcus Hogberg :Vychytaná vítězství: 34, Marcus Hogberg :Odehraná utkání: 169, Jordan Murray

Kategorie:Kanadské kluby ledního hokeje Kategorie:Kluby ledního hokeje založené v roce 2017 Kategorie:Kluby AHL Kategorie:Sportovní kluby v Ontariu Kategorie:Belleville