Laval Rocket

8
4
2

Laval Rocket je profesionální kanadský klub ledního hokeje, který sídlí v Lavalu v provincii Québec. Do AHL vstoupil v ročníku 2017/18 a hraje v Severní divizi v rámci Východní konference. Své domácí zápasy odehrává v hale Place Bell s kapacitou 10 000 diváků. Klubové barvy jsou červená, bílá a modrá.

Klub nahradil v sezoně 2017/18 mužstvo St. +more John's IceCaps a stal se jedním ze čtyř kanadských týmů v soutěži. Mužstvo bude plnit roli farmy klubu NHL Montreal Canadiens. Aréna Place Bell byla otevřena v roce 2017.

V premiérovém utkání 6. října 2017 porazil tým na svém ledě Belleville Senators 3:0, hlediště bylo vyprodané.

Exil v sezoně 2020/21

Kvůli pandemii koronaviru odehraje celek sezonu 2020/21 na stadionu Bell Centre v Montrealu.

Umístění v jednotlivých sezonách

Stručný přehled

Zdroj:

* 2017- : American Hockey League (Severní divize)

Jednotlivé ročníky

Zdroj:

Legenda: Z - zápasy, V - výhry, P - porážky, PP - porážky v prodloužení či na samostatné nájezdy, VG - vstřelené góly, OG - obdržené góly, B - body

Kanada + USA USA / Kanada (2017 - )
-SezónyLigaÚroveňZVPPPVGOGBPozice
2017/18AHL (Severní divize)27624104220628158center| 7. +more
2018/19AHL (Severní divize)27630123419523172center| 7.
2019/20AHL (Severní divize)2623082418318268center| 6.
.

Play-off

bez účasti

Klubové rekordy

Za sezonu

:Góly: 32, Chris Terry (2017/18) :Asistence: 48, Matt Taormina (2017/18) :Body: 71, Chris Terry (2017/18) :Trestné minuty: 121, Michael McCarron (2017/18) :Čistá konta: 4, Cayden Primeau (2019/20) :Vychytaná vítězství: 17, Cayden Primeau (2019/20) :Odehraná utkání: 74, Alex Belzile a Brett Lernout (2018/19)

Celkové

:Góly: 32, Chris Terry :Asistence: 56, Jake Evans :Body: 83, Jake Evans :Trestné minuty: 217, Michael McCarron :Čistá konta: 4, Cayden Primeau :Vychytaná vítězství: 26, Charlie Lindgren :Odehrané zápasy: 132, Alexandre Alain

Kategorie:Kanadské kluby ledního hokeje Kategorie:Kluby ledního hokeje založené v roce 2017 Kategorie:Týmy AHL Kategorie:Sportovní kluby v Québecu (provincie) Kategorie:Sport v Lavalu (Québec)