Benjamin James Chilwell známý jako Ben Chilwell (* 21. prosince 1996, Milton Keynes, Anglie, Spojené království) je anglický fotbalový obránce a reprezentant, od srpna 2020 hráč londýnské Chelsea.

...

Leicester City

Chilwell se narodil v Milton Keynes, Buckinghamshire, a navštěvoval akademickou školu Redborne Upper School and Community College. Je produktem akademie Leicesteru City a na konci sezony 2014/15 získal ocenění Hráč roku v akademii.

Poté, co se představil v předsezónní přípravě pod novým manažerem Claudiem Ranierim, dostal Chilwell před sezónou 2015/16 na svém dresu číslo 30. Svůj profesionální debut provedl 27. +more října 2015 v ligovém poháru proti Hullu City. Chilwell odehrál celý zápas; Leicester prohrál 5:4 na penalty po remíze 1:1 po prodloužení.

Dne 19. listopadu 2015 se Chilwell připojil k Huddersfieldu, hrající Championship, na hostování do 3. +more ledna 2016. O devět dní později debutoval v domácí zápase s Middlesbrough.

Dne 28. července 2016 podepsal Chilwell s klubem novou smlouvu do roku 2021. +more 26. prosince 2016, v sezóně 2016/17, debutoval v Premier League při domácí porážce 0:2 s Evertonem. I přesto Chilwell obdržel chválu za jeho výkon. Během sezóny nastoupil celkem do 19 zápasů, včetně dvou v Lize mistrů, a 18. května 2017 vstřelil svůj první kariérní gól Tottenhamu Hotspur.

Chilwell byl poprvé vyloučen ve své kariéře 13. ledna 2018 poté, co obdržel dvě žluté karty během pěti minut v zápase s Chelsea. +more Dne 20. října 2018 podepsal Chilwell další novou smlouvu, která ho udržovala v týmu až do roku 2024.

Chelsea

26. srpna 2020 Chilwell podepsal pětiletou smlouvu s Chelsea, která za něj zaplatila asi 50 milionů liber.

Spolu se svým Leicesterským spoluhráčem z Leicestru Demaraiem Grayem byl v září 2018 povolán do seniorské reprezentace Anglie, na přátelský zápas proti Švýcarsku. V tomto zápase debutoval 11. +more září, když v 79. minutě nahradil Dannyho Rose při domácím vítězství 1:0. Když se dostal na hřiště v zápase na stadionu King Power, stal se prvním reprezentantem Anglie, který debutoval na stadionu svého klubu od Paula Scholes na Old Trafford v roce 1997. Chilwell poprvé začal v základní sestavě 12. října v zápase s Chorvatskem v Lize národů, v zápase hraném bez diváků.