Boris Cmiljanić

8
4
2

Boris Cmiljanić [boris cmiljanyč] (* 17. března 1996, Podgorica) je černohorský fotbalový útočník a bývalý mládežnický reprezentant, od července 2022 bez angažmá. Mimo Černou Horu působil na klubové úrovni v Nizozemsku, Rakousku, Bosně a Hercegovině, ve Španělsku a na Slovensku. Nastupuje na hrotu útoku.

Svoji fotbalovou kariéru začal v klubu FK Budućnost Podgorica, kde si v průběhu sezony 2012/13 ve věku 16 let odbyl premiéru v A-týmu. V Podgorici strávil dva roky a následně se upsal nizozemskému celku PSV Eindhoven, v němž hrál ve druhé nejvyšší soutěži za rezervu známou jako Jong PSV. +more V létě 2016 zamířil do Španělska a stal se novou posilou mužstva SD Huesca. V zimě 2016/17 jeho kroky směřovaly na hostování do klubu Atlético Levante UD, v němž nastupoval za "béčko".

ŠK Slovan Bratislava

V průběhu ročníku 2017/18 Huescu definitivně opustil a trénoval se slovenským týmem ŠK Slovan Bratislava, kde se připravoval po zranění kolena. V lednu 2018 podepsal s "belasými" jako volný hráč kontrakt na čtyři a půl roku.

Sezóna 2017/18

Ligovou premiéru v dresu Slovanu absolvoval v osmém kole nadstavbové části o titul hraném 5. května 2018 proti týmu MFK Ružomberok (prohra 0:1), nastoupil na 57 minut.

Sezóna 2018/19

S "belasými" postoupil přes moldavské mužstvo FC Milsami Orhei (výhry 4:2 a 5:0) a klub Balzan FC z Malty (prohra 1:2 a výhra 3:1) do třetího předkola Evropské ligy UEFA 2018/19, v němž Slovan vypadl po výhře 2:1 a prohře 0:4 s rakouským celkem Rapid Vídeň. V předkolech EL dal jednu branku, když se trefil v odvetě proti Milsami. +more Svůj první ligový gól v dresu "belasých" zaznamenal 22. 7. 2018 v souboji s ViOnem Zlaté Moravce - Vráble (výhra 4:1), trefil se v 54. minutě. Se Slovanem získal 14. dubna 2019 po výhře 3:0 nad týmem MŠK Žilina šest kol před koncem sezony mistrovský titul. Na jaře 2021 získal Slovan již třetí ligový primát v řadě a Cmiljanić se na tomto úspěchu částečně podílel.

FC Admira Wacker Mödling (hostování)

V srpnu 2019 odešel na roční hostování s opcí na přestup do rakouského mužstva FC Admira Wacker Mödling. Své první ligové utkání v dresu Admiry odehrál 18. +more 8. 2019 ve čtvrtém kole v souboji s Austrií Vídeň, při debutu odehrál 81 minut a vstřelil vyrovnávající branku na konečných 1:1.

FC ViOn Zlaté Moravce - Vráble (hostování)

V únoru 2020 se vrátil na Slovensko a odešel do ViOnu Zlaté Moravce - Vráble, kam zamířil na půl roku hostovat. Ve Zlatých Moravcích se sešel s Davidem Hrnčárem, se kterým působil ve Slovanu. +more Ligový debut za ViOn absolvoval ve 21. kole hraném 1. března 2020 proti Spartaku Trnava (prohra 1:2), na trávníku vydržel do 76. minuty. Poprvé v tomto působišti se střelecky prosadil ve 23. kole v souboji s klubem FC Nitra, na hrací plochu přišel jako střídající hráč a v 77. minutě vsítil rozhodující gól na konečných 2:1.

FK Sarajevo

V zimním přestupovém období sezony 2020/21 přestoupil do Bosny a Hercegoviny konkrétně do týmu FK Sarajevo. Svůj první ligový zápas zde odehrál 21. +more 3. 2021 ve 23. kole v souboji s mužstvem FK Krupa (výhra 1:0), na hrací plochu přišel v 75. minutě.