David Hrnčár

8
4
2

David Hrnčár (* 10. prosince 1997, Žilina) je slovenský fotbalový záložník, útočník či obránce, od ledna 2021 hráč slovenského mužstva ŠK Slovan Bratislava. Nastupuje na převážně na pozici pravého záložníka nebo středního útočníka., v Pohronie hrál i v obraně. Jeho otec Norbert a děda Viliam také hráli fotbal i za Slovan, Norbert Hrnčár je v současnosti trenér.

Je odchovanec Slovanu Bratislava, odkud v průběhu mládeže odešel na hostování nejprve do Interu Bratislava a následně do týmu FKM Karlova Ves Bratislava.

ŠK Slovan Bratislava (+ hostování)

V průběhu sezony 2015/16 se propracoval do seniorské kategorie „belasých“, kde měl amatérskou smlouvu a nastupoval za "béčko". V březnu 2017 odešel hostovat rovněž pod statutem amatéra do mužstva MŠK Žilina, ve kterém hrál za tehdy druholigovou rezervu. +more Po několika měsících se vrátil zpět do rezervy Slovanu, která na jaře 2017 sestoupila do třetí nejvyšší soutěže. Povedený pro Hrnčára byl především ročník 2017/18, ve kterém dal 38 branek a stal se nejlepším střelcem třetí slovenské ligy, dařilo se mu však i v následující sezoně, ve které zaznamenal na podzim 2018 20 gólů. Ligový debut v dresu „áčka“ zaznamenal ve 3. kole sezony 2018/19 hraném 5. srpna 2018 proti Zemplínu Michalovce (výhra 2:1), když 86. minutě nahradil na hrací ploše Kenana Bajriće. Na jaře 2019 „belasí“ vybojovali mistrovský titul, na jehož zisku se Hrnčár částečně podílel.

FK Pohronie

Sezóna 2018/19

V zimním přestupovém období sezony 2018/19 odešel ze Slovan do klubu FK Pohronie, v němž rovněž neměl profesionální kontakt. Svůj první ligový zápas za Pohronie absolvoval v souboji se Slavojem Trebišov (výhra 1:0), na hřišti vydržel 59 minut. +more Poprvé v lize v dresu FK se střelecky prosadil 3. 5. 2019 proti Lokomotívě Košice, když v 85. minutě zvyšoval na konečných 4:0. Další branku vsítil o 15 dní později ve 29. kole v souboji s týmem KFC Komárno (výhra 4:1). Na jaře 2019 s Pohroním oslavil postup do nejvyšší soutěže, kam se mužstvo probojovalo poprvé v historii.

Sezóna 2019/20

Svůj první a jediný ligový gól v ročníku za Pohronie vstřelil v City Areně Trnava proti tamnímu Spartaku. Prosadil se ve 37. +more minutě, ale porážce v poměru 2:3 nezabránil.

FC ViOn Zlaté Moravce - Vráble

V lednu 2020 zamířil opět pod statutem amatéra tentokrát do ViOnu Zlaté Moravce - Vráble. Poprvé za klub nastoupil v lize v 19. +more kole 16. února 2020 v souboji se Žilinou (prohra 0:3), odehrál 65 minut. V jarní části sezony si připsal dvě asistence.

Sezóna 2020/21

V létě 2020 své působení prodloužil. Poprvé v ročníku skóroval 30. +more 8. 2020 proti týmu FC DAC 1904 Dunajská Streda (prohra 1:2), když dal ve 24. minutě úvodní branku utkání. Svůj druhý gól v sezoně vsítil v následujícím kole proti mužstvu FK Senica a podílel se na remíze 2:2 s tímto soupeřem. Potřetí v ročníku se prosadil v souboji se Žilinou (výhra 4:0), když ve 42. minutě zvyšoval na 3:0. Další gól v ročníku vstřelil v 52. minutě v odvetě do sítě klubu AS Trenčín ve 13. kole hraném 17. listopadu 2020, s ViOnem zvítězili vysoko 5:0 na domácím hřišti. Následující branku v sezóně zaznamenal v 16. kole v odvetném souboji s Dunajskou Stredou (výhra 3:1). Na podzim 2020 dal pět gólů a na dalších sedm přihrál, čímž se stal společně s Dávidem Holmanem ze Slovanu Bratislava průběžně čtvrtým nejproduktivnějším hráčem soutěže a byl rovněž nejlepším asistentem ligy.

ŠK Slovan Bratislava (návrat)

V zimním přestupovém období ročníku 2020/21 měl po povedeném podzimu nabídky ze zahraničí, avšak nakonec upřednostnil tu z bratislavského Slovanu a podepsal svůj první profesionální kontrakt, který měl platnost na tři a půl roku.

Sezóna 2021/22

Se Slovanem postoupil na podzim 2021 přes Shamrock Rovers z Irska (výhra 2:0 doma a prohra 1:2 venku) do druhého předkola Ligy mistrů UEFA 2021/22, ve kterém nenastoupil, a jeho spoluhráči vypadli se švýcarským týmem BSC Young Boys z Bernu po domácí remíze 0:0 a venkovní prohře 2:3. Následně hrál po přesunu do předkol Evropské ligy UEFA 2021/22, kde s bratislavským mužstvem nejprve vyřadil ve třetím předkole Lincoln Red Imps FC z Gibraltaru (výhra 3:1 venku a remíza 1:1 doma), avšak ve čtvrtém předkole - play-off s ním nepřešel přes řecký klub Olympiakos Pireus (prohra 0:3 venku a remíza 2:2 doma) do skupinové fáze této soutěže. +more Se spoluhráči však byli zařazení do základní skupiny F Evropské konferenční ligy UEFA 2021/22, kde v konfrontaci se soupeři: FC Kodaň (Dánsko) - (prohry doma 1:3 a venku 0:2), PAOK Soluň (Řecko) - (remízy venku 1:1 a doma 0:0) a stejně jako v kvalifikaci s Lincolnem Red Imps - (výhry doma 2:0 a venku 4:1) skončili na třetím místě tabulky, což na postup do jarní vyřazovací fáze nestačilo. Hrnčár v této sezóně pohárové Evropy odehrál šest zápasů. Obnovenou ligovou premiéru v dresu Slovanu Bratislava si odbyl v úvodním kole sezony proti tehdejšímu nováčkovi nejvyšší soutěže Tatranu Liptovský Mikuláš (výhra 4:1), nastoupil na 74 minut. V sezoně 2021/22 pomohl svému zaměstnavateli již ke čtvrtému titulu v řadě, což Slovan dokázal jako první v historii slovenského fotbalu.

Sezóna 2022/23

Se Slovanem se probojoval do skupinové fáze Evropské konferenční ligy UEFA 2022/23, v předkolech Evropských pohárů však nastoupil jen k jednomu střetnutí. Se spoluhráči byli zařazeni do základní skupiny H, kde jej čekala konfrontace se soupeřiː FC Basilej (Švýcarsko), FK Žalgiris (Litva) a FC Pjunik Jerevan (Arménie). +more Svůj první a druhý ligový gól v ročníku si připsal 23. 7. 2022 ve druhém kole v souboji s Trenčínem, když dával nejprve na 1:0 a poté na konečných 4:0. Potřetí v sezoně se trefil 7. srpna 2022, když v 66. minutě zvyšoval proti tehdejšímu nováčkovi týmu MFK Skalica na konečných 3:0. Poté se střelecky prosadil v následujícím duelu s Tatranem Liptovský Mikuláš (výhra 5:1), když dával branky v 56. a 71. minutě.

FC ViOn Zlaté Moravce - Vráble (hostování)

Po přestupu do Slovanu odešel kvůli velké konkurenci obratem na hostování zpět do Zlatých Moravců. V jarní části sezony 2020/21 odehrál za ViOn celkem 15 zápasů v lize. +more S celkem bojoval v play-off o účást v prvním předkole tehdy nověvzniklé Evropské konferenční ligy UEFA, kde se Zlatými Moravcemi - Vráblemi postoupil přes Trenčín (výhra 2:0) a následně nestačil po prohře 2:3 po prodloužení ve finále na Žilinu.

[url=http://fcvion. sk/player/david-hrncar/]Profil hráče[/url] na fcvion. +moresk * [url=https://www. skslovan. com/hraci/A-David_Hrncar]Profil hráče[/url] na skslovan. com * [url=https://www. fortunaliga. sk/hrac/zapasy/1447-david-hrncar. id_season=2019&id_team=21]Profil hráče[/url] na fortunaliga. sk * [url=https://int. soccerway. com/players/david-hrnar/442788/]Profil hráče[/url] na soccerway. com * [url=https://www. transfermarkt. com/david-hrncar/profil/spieler/471621]Profil hráče[/url] na transfermarkt. com.

Kategorie:Slovenští fotbalisté Kategorie:Fotbaloví záložníci Kategorie:Fotbaloví útočníci Kategorie:Fotbaloví obránci Kategorie:Fotbalisté Slovanu Bratislava Kategorie:Fotbalisté Interu Bratislava Kategorie:Fotbalisté MŠK Žilina Kategorie:Fotbalisté FK Pohronie Kategorie:Fotbalisté FC ViOn Zlaté Moravce Kategorie:Vítězové 1. +more slovenské fotbalové ligy Kategorie:Narození v Žilině Kategorie:Narození 1997 Kategorie:Žijící lidé Kategorie:Muži Kategorie:Narození 10. prosince.