Brasil Open 2013

8
4
2

Brasil Open 2013 byl tenisový turnaj pořádaný jako součást mužského okruhu ATP World Tour, který se hrál na krytých dvorcích s antukovým povrchem. Konal se mezi 11.17. únorem 2013 v brazilském městě São Paulo jako 13. ročník turnaje.

Turnaj s rozpočtem 519 775 dolarů patřil do kategorie ATP World Tour 250. Nejvýše nasazeným hráčem ve dvouhře byl pátý hráč světa Rafael Nadal ze Španělska, který soutěž vyhrál.

* 1) Žebříček ATP ke 4. únoru 2013.

Následující hráči obdrželi divokou kartu do hlavní soutěže: * Ricardo Mello * Rafael Nadal * Tommy Robredo

Následující hráči postoupili z kvalifikace: * Jorge Aguilar * Paul Capdeville * Guilherme Clezar * João Souza ** Martin Alund - jako šťastný poražený

Lukáš DlouhýAndré Sá118. 4.
* 1) Žebříček ATP ke 4. únoru 2013; číslo je součtem umístění obou členů páru.

Následující páry obdržely divokou kartu do hlavní soutěže: * Guilherme Clezar / Gastão Elias * Marcelo Demoliner / Pedro Zerbini

Skrečování

Fabio Fognini * Rafael Nadal

Rafael Nadal vs. David Nalbandian, 6-2, 6-3

Alexander Peya / Bruno Soares vs. František Čermák / Michal Mertiňák, 6-7(5-7), 6-2, [10-7]