Brisbane International 2019

8
4
2

Brisbane International 2019 byl společný tenisový turnaj mužského okruhu ATP Tour a ženského okruhu WTA Tour, hraný v areálu Queenslandského tenisového centra na otevřených dvorcích s tvrdým povrchem Plexicushion. Konal se na úvod sezóny mezi 30. prosincem 2018 až 6. lednem 2019 v brisbaneském Tennysonu jako jedenáctý ročník turnaje.

Mužská polovina se řadila do kategorie ATP Tour 250 a její dotace činila 589 680 amerických dolarů. Ženská část s rozpočtem 1 milion dolarů byla součástí kategorie WTA Premier Tournaments. +more Turnaj představoval první událost Australian Open Series, s vrcholem v úvodním grandslamu roku Australian Open.

Nejvýše nasazenými hráči v soutěžích dvouher se stali devátý hráč žebříčku Kei Nišikori z Japonska, po Nadalově odstoupení, a ukrajinská světová čtyřka obhajující titul Elina Svitolinová, která v repríze finále 2018 vypadla ve druhém kole s Aljaksandrou Sasnovičovou. Jako poslední přímí účastníci do dvouher nastoupili japonský 76. +more tenista pořadí Jošihito Nišioka a 49. žena klasifikace Magdaléna Rybáriková ze Slovenska.

Dvanáctý singlový titul na okruhu ATP Tour vybojoval Japonec Kei Nišikori, jenž prolomil sérii devíti finálových porážek. Také dvanáctý turnajový triumf z dvouhry okruhu WTA Tour vyhrála Češka Karolína Plíšková, která tak poprvé získala druhou trofej z jediného turnaje. +more V Brisbane navázala na vítězství z roku 2017.

První společnou trofej z mužské čtyřhry okruhu ATP si odvezl novozélandsko-nizozemský pár Marcus Daniell a Wesley Koolhof. Třetí turnajové vítězství jako pár ze čtyřhry WTA získala americko-česká dvojice Nicole Melicharová a Květa Peschkeová.

Jiné formy účasti

Následující hráčí obdrželi divokou kartu do hlavní soutěže: * Alex Bolt * James Duckworth * Alexei Popyrin

Následující hráči zasáhli do hlavní soutěže pod žebříčkovou ochranou: * Andy Murray * Jo-Wilfried Tsonga

Následující hráči postoupili z kvalifikace: * Ugo Humbert * Miomir Kecmanović * Thanasi Kokkinakis * Jasutaka Učijama

Následující hráč postoupil z kvalifikace jako tzv. šťastný poražený: * Taró Daniel

Odhlášení

;před zahájením turnaje * Rafael Nadal → nahradil jej Jošihito Nišioka * Mischa Zverev → nahradil jej Jošihito Nišioka