Budapest Grand Prix 2013

8
4
2

Budapest Grand Prix 2013 byl tenisový turnaj pořádaný jako součást ženského okruhu WTA Tour, který se hrál na otevřených antukových dvorcích tenisové akademie Romai. Konal se mezi 8.14. červencem 2013 ve maďarském hlavním městě Budapešti jako 19. ročník turnaje.

Turnaj s rozpočtem 235 000 dolarů patřil do kategorie WTA International Tournaments. Nejvýše nasazenou hráčkou ve dvouhře se stala třicátá tenistka žebříčku Lucie Šafářová z České republiky.

Organizátoři se rozhodli turnaj v kalendáři sezóny ponechat i po masivních povodních ve Střední Evropě na přelomu května a června 2013, a probíhající rekonstrukci tenisového areálu. Kvalifikace byla zrušena. +more Čtyři nejvýše postavené kvalifikantky automaticky postoupily do hlavní soutěže. Ve čtyřhře došlo k redukci počtu dvojic ze šestnácti na osm, v čele s českou dvojicí Andrea Hlaváčková a Lucie Hradecká, které turnaj také vyhrály.

* 1) Žebříček WTA k 24. červnu 2013.

Následující hráčky obdržely divokou kartu do hlavní soutěže: * Ágnes Buktová * Réka Luca Janiová * Vanda Lukácsová

Následující hráčky získaly přímou účast v hlavní soutěži, protože kvalifikace byla zrušena vzhledem k probíhající rekonstrukci areálu po povodních: * Aleksandra Krunićová * Tadeja Majeričová * Šachar Pe'erová * Valeria Solovjevová

;před zahájením turnaje * Jana Čepelová * Melinda Czinková * Eleni Daniilidou * Kaia Kanepiová * Romina Oprandiová * Cvetana Pironkovová * Carla Suárezová Navarrová

Ženská čtyřhra

StátHráčkaStátHráčkaWTA1)Nasazení
Andrea HlaváčkováLucie Hradecká11. 1. +more
Tímea BabosováAlicja Rosolská113. 2.
* 1) Žebříček WTA k 24. červnu 2013; číslo je součtem umístění obou členek páru.

Následující páry obdržely divokou kartu do hlavní soutěže: * Lilla Barzová / Dalma Gálfiová * Ágnes Buktová / Réka Luca Janiová

Simona Halepová vs. Yvonne Meusburgerová, 6-3, 6-7(7-9), 6-1

:Simona Halepová získala třetí singlový titul během jediného měsíce a zároveň třetí v kariéře.

Andrea Hlaváčková / Lucie Hradecká vs. Nina Bratčikovová / Anna Tatišviliová, 6-4, 6-1

:Hlaváčková s Hradeckou si připsaly premiérový titul v sezóně.