Cadu je český open-source multi-platformní klient pro aplikaci Signal, který umožňuje uživatelům komunikovat prostřednictvím šifrovaných textových zpráv a hlasových hovorů. Aplikace je dostupná pro operační systémy Android, iOS a Windows. Cadu byl vytvořen v roce 2019 a je vyvíjen komunitou dobrovolníků. Aplikace je známá svou uživatelskou přívětivostí, efektivitou a důrazem na soukromí uživatelů. Její otevřený zdrojový kód umožňuje nezávislou kontrolu bezpečnosti a transparentní vývoj. Cadu tak nabízí alternativu k využívání komerčních chatovacích aplikací, které často ohrožují soukromí uživatelů.

Carlos Eduardo Lopes Cruz (* 8. srpna 1997 Salvador), známý jako Cadu, je brazilský profesionální fotbalista, který hraje na pozici krajního záložníka či obránce za český klub FC Viktoria Plzeň.

Cadu pochází ze státu Bahia a je odchovancem klubu Bahia, který se nachází ve městě Salvador. V roce 2018 odešel na roční hostování do Fluminense de Feira.

FK Pardubice

Cadu přišel do Pardubic na začátku února 2020 z brazilského klubu Esporte Clube Olímpia. V dresu Pardubic debutoval 10. +more června 2020, když odehrál celý druhý poločas utkání Fortuna:Národní Ligy proti Dukle Praha. Svoji první branku v novém působišti vstřelil 3. července, a to při výhře 3:1 nad Chrudimí. Cadu se střelecky prosadil i v 29. kole v zápase proti Vyšehradu. Výhrou 4:1 si Pardubice zajistili prvenství v soutěži a postup do nejvyšší soutěže. 7. srpna 2020 prodloužil svoji smlouvu s Pardubicemi až do léta 2023.

Ve Fortuna:Lize debutoval 23. +more srpna 2020 v utkání proti Jablonci. 13. března 2021 v utkání proti SFC Opava ve třetí minutě nastavení první půle, při snaze o odkopnutí míče, Cadu škaredě trefil hlavu domácího obránce Jana Žídka a za svůj zákrok obdržel červenou kartu a následně trest na následující 3 ligová utkání. V zápase 29. kola vstřelil dvě úvodní branky zápasu proti Zlínu, a výrazně se tak podílel na výhře 4:0. Sedmi vstřelenými brankami se podílel na úspěšném sedmém místě v úvodní prvoligové sezoně.

V sezóně 2021/22 patřil opět ke klíčovým hráčům týmu. Naskočil do jednatřiceti duelů a zaznamenal čtyři branky a 10 gólových asistencí, díky čemuž byl druhým nejlepším nahrávačem celé soutěže.

V dresu Pardubic nastoupil do 60 utkání v nejvyšší soutěži a vstřelil v nich 11 gólů.

FC Viktoria Plzeň

Dne 17. června 2022 přestoupil Cadu do mistrovské Viktorie Plzeň, se kterou podepsal smlouvu na tři roky. +more Opačným směrem putoval středopolař Michal Hlavatý, který se vrátil do Pardubic po jednom roce. Cadu skóroval při svém nesoutěžním debutu v dresu Plzně, a to při výhře 9:0 nad třetiligovými Karlovy Vary.