Caoimhín Kelleher

8
4
2

Caoimhín Odhrán Kelleher (* 23. listopadu 1998 Cork) je irský profesionální fotbalový brankář, který chytá za anglický klub Liverpool FC a za irský národní tým.

Kelleher se připojil do akademie Liverpoolu v létě 2015 z irského klubu Ringmahon Rangers.

V srpnu 2018 podepsal s klubem nový kontrakt. Dne 1. +more června 2019 vyhrál s klubem Ligu mistrů, když Liverpool porazil ve finále Tottenham Hotspur; Kelleher byl v zápase na lavičce náhradníků. Stal se tak 12. irským fotbalistou, kterému se to povedlo.

Na lavičce byl i o dva měsíce později, když se Liverpool radoval z vítězství v Superpoháru UEFA, ve kterém porazil londýnskou Chelsea. V dresu Liverpoolu debutoval 25. +more září 2019, a to v třetím kole EFL Cupu proti MK Dons při výhře 2:0.

Dne 1. prosince 2020 odchytal svůj první zápas v Lize mistrů; při výhře 1:0 proti nizozemskému Ajaxu udržel čisté konto. +more O pět dní později se objevil i v základní sestavě ligového zápasu proti Wolverhamptonu Wanderers.

Dne 24. června 2021 podepsal Kelleher nový kontrakt s klubem do roku 2026. +more 27. února 2022 odchytal celý zápas finále EFL Cupu proti Chelsea, který skončil 0:0 po prodloužení. Následoval penaltový rozstřel, ve kterém penaltu proměnilo všech 20 hráčů z pole, a tak přišla řada na brankáře. Kelleher svůj kop proměnil, naopak brankář Chelsea Kepa Arrizabalaga branku vysoko přestřelil, a tak se z trofeje radoval Liverpool.

Kelleher debutoval v reprezentačním dresu 8. června 2021, když odehrál druhý poločas bezbrankové remízy s Maďarskem.