Claro Open Colombia 2013

8
4
2

Claro Open Colombia 2013 byl tenisový turnaj pořádaný jako součást mužského okruhu ATP World Tour, který se hrál na otevřených dvorcích s tvrdým povrchem v areálu Centro de Alto Rendimiento. Konal se mezi 15.21. červencem 2013 v kolumbijském hlavním městě Bogotě jako 1. ročník turnaje.

Turnaj s rozpočtem 727 685 dolarů patřil do kategorie ATP World Tour 250. Nejvýše nasazeným hráčem ve dvouhře byla světová čtrnáctka Janko Tipsarević ze Srbska, kterého ve čtvrtfinále vyřadil kolumbijský hráč a pozdější finalista Alejandro Falla.

Titul získal Chorvat Ivo Karlović, který se vrátil na kurty po tříměsíční pauze způsobené infekcí virové meningitidy. Kolumbijský turnaj byl druhý v pořadí, když předtím odehrál Hall of Fame Tennis Championships v americkém Newportu.

* 1) Žebříček ATP k 8. červenci 2013.

Následující hráči obdrželi divokou kartu do hlavní soutěže: * Nicolás Barrientos * Carlos Salamanca * Eduardo Struvay

Následující hráči postoupili z kvalifikace: * Víctor Estrella * Emilio Gómez * Chris Guccione * Juan Ignacio Londero

;před zahájením turnaje * Igor Andrejev * Denis Kudla * Gilles Müller * Rajeev Ram * Michael Russell * Jack Sock

Skrečování

Jevgenij Koroljov

StátHráčStátHráčATP1)Nasazení
Juan Sebastián CabalRobert Farah87. 1. +more
Édouard Roger-VasselinIgor Sijsling93. 2.
Marcelo DemolinerAndré Sá144. 3.
Purav RajaDivij Sharan204. 4.
* 1) Žebříček ATP k 8. červenci 2013; číslo je součtem umístění obou členů páru.

Následující páry obdržely divokou kartu do hlavní soutěže: * Emilio Gómez / Michael Quintero * Alejandro González / Carlos Salamanca

Následující pár nastoupil do hlavní soutěže z pozice náhradníka: * Marcelo Arévalo / Víctor Estrella

;před zahájením turnaje * Xavier Malisse

Ivo Karlović vs. Alejandro Falla, 6-3, 7-6(7-4)

Purav Raja / Divij Sharan vs. Édouard Roger-Vasselin / Igor Sijsling, 7-6(7-4), 7-6(7-3)