Damien Perquis (* 10. dubna 1984, Troyes, Francie ) je francouzsko-polský fotbalový obránce a polský reprezentant, který je v současnosti bez angažmá.

Jeho předkové pocházeli z centrálního Polska (vesnice Strzyżewko). Perquis v prosinci 2008 deklaroval svůj zájem reprezentovat Polsko. +more Polské občanství mu bylo uděleno 1. září 2011.

...

Francie

Perquis odehrál 3 zápasy za francouzský reprezentační výběr do 21 let.

Polsko

Krátce po obdržení polského občanství jej reprezentační trenér Franciszek Smuda nominoval k přátelskému zápasu v Gdaňsku 6. září 2011 s Německem (remíza 2:2).

EURO 2012

Zúčastnil se Mistrovství Evropy 2012, kde mělo Polsko jako pořadatelská země (společně s Ukrajinou) jistou účast. V zahajovacím utkání celého šampionátu 8. +more června se střetlo Polsko s Řeckem a Damien odehrál kompletní porci minut. Tři body nezískal nikdo, oba soupeři si připsali po bodu za remízu 1:1. 12. června se opět zrodila remíza 1:1 polského národního mužstva, tentokrát s Ruskem. Perquis odehrál celé střetnutí. V přímém souboji o čtvrtfinále s Českou republikou 16. června pohřbil polské naděje na historicky první postup ze základní skupiny jediným gólem utkání český záložník Petr Jiráček, Damien dostal v zápase žlutou kartu. Polsko obsadilo se ziskem 2 bodů poslední čtvrté místo základní skupiny A.

Reprezentační góly

;Góly Damiena Perquise za A-tým Polska

DatumStadionSoupeřSkóreVýsledekSoutěž
126. 5. +more 2012Hypo-Arena, Klagenfurt am Wörthersee, RakouskoSlovensko1:01:0Přátelský zápas
.

[url=http://www. 90minut. +morepl/kariera. php. id=20882]Profil hráče[/url] na stránkách 90minut. pl * [url=http://espnfc. com/player/_/id/84919/cc/5739]Profil hráče[/url] na ESPN FC. com * [url=http://www. lequipe. fr/Football/FootballFicheJoueur19241. html]Profil hráče[/url] na L´Equipe.

Kategorie:Muži Kategorie:Narození 1984 Kategorie:Žijící lidé Kategorie:Polští fotbalisté Kategorie:Francouzští fotbalisté Kategorie:Fotbaloví obránci Kategorie:Fotbalisté Troyes AC Kategorie:Fotbalisté AS Saint-Étienne Kategorie:Fotbalisté Girondins Bordeaux Kategorie:Fotbalisté FC Sochaux-Montbéliard Kategorie:Fotbalisté Betisu Sevilla Kategorie:Narození 10. +more dubna Kategorie:Narození v Troyes.