David Kobylík

8
4
2

David Kobylík (* 27. června 1981) je český fotbalový záložník, aktuálně působí v FK Baník Sokolov. Hrál mj. za SK Sigma Olomouc, RC Strasbourg, německou Bundesligu za Arminii Bielefeld, na Slovensku za MŠK Žilina a v Polsku za Polonii Bytom. Mistr Evropy hráčů do 21 let z roku 2002. V české lize odehrál 112 utkání a dal 11 gólů.

Jeho oblíbení hráči jsou Francouz Zinedine Zidane a Němec Lothar Matthäus, oblíbený klub SK Sigma Olomouc.

Kobylík působil v mládežnických reprezentačních výběrech České republiky od kategorie do 15 let. Za českou reprezentační jedenadvacítku odehrál celkem 32 zápasů, v nichž se sedmkrát střelecky prosadil.

Mistrovství Evropy hráčů do 21 let 2002

Zúčastnil se Mistrovství Evropy hráčů do 21 let v roce 2002 ve Švýcarsku, kde česká reprezentační jedenadvacítka vyhrála svůj premiérový titul, když ve finále porazila Francii na pokutové kopy.

V prvním zápase základní skupiny B 16. května prohrála česká reprezentace s Francií 0:2, trenér Miroslav Beránek nasadil Kobylíka v základní sestavě, ten odehrál 83 minut, pak jej střídal Karel Piták. +more 19. května následoval zápas s Belgií konaný v Ženevě, David absolvoval celé utkání, které skončilo výsledkem 1:0 pro ČR. V posledním zápase skupiny proti Řecku se dostal na hřiště až v 52. minutě (střídal Pitáka), utkání dospělo k remíze 1:1.

V semifinále 25. května narazil český výběr na tým Itálie a Kobylík odehrál celý zápas. +more V 9. minutě prodloužení vstřelil Michal Pospíšil zlatý gól na 3:2 a zajistil tak svému týmu účast ve finále.

Ve finále 28. května se ČR opět střetla s Francií. +more Tentokrát gól v řádné hrací době ani v prodloužení nepadl a musely rozhodnout pokutové kopy. Kobylík do finále nezasáhl, ale na konci mohl slavit se spoluhráči titul.

DatumStadionSoupeřSkóre (min. )VýsledekSoutěž
15. +more 6. 2001Stadion Strahov, Praha, ČeskoSeverní Irsko3:0 (54. )4:0kvalifikace na ME U21 2002
215. 8. 2001Staré Město u Uh. Hradiště, ČeskoSlovensko1:3 (75. )2:4přátelský zápas
35. 10. 2001Na Stínadlech, Teplice, ČeskoBulharsko8:0 (75. )8:0kvalifikace na ME U21 2002
412. 2. 2002Porto, PortugalskoPortugalsko1:3 (69. )1:3přátelský zápas
528. 3. 2003's-Hertogenbosch, NizozemskoNizozemsko0:1 (17. )0:3kvalifikace na ME U21 2004
61. 4. 2003Stadion u Nisy, Liberec, ČeskoRakousko2:1 (32. )3:1kvalifikace na ME U21 2004
711. 6. 2003Sportovní areál Drnovice, Drnovice, ČeskoMoldavsko1:0 (1. )3:0kvalifikace na ME U21 2004