Detroit Falcons

8
4
2

Detroit Falcons byl profesionální americký klub ledního hokeje, který sídlil v Detroitu ve státě Michigan. V letech 1930-1932 působil v profesionální soutěži National Hockey League. Falcons hrály ve své poslední sezóně v Americké divizi. Klubové barvy byly červená a bílá.

Detroit Falcons byli nástupci Detroitu Cougars a v NHL hráli od roku 1930. Během tří sezon se "sokoli" dokázali v základní části vypracovat až na druhou příčku v sezoně 1932/1933. +more V playoff skončili v semifinále, když nejdříve porazili Montreal Maroons a poté prohráli s New York Rangers. V roce 1932 byl Detroit Falcons po fúzi s Chicago Shamrocks nahrazen týmem Detroit Red Wings.

Slavné osobnosti

Jack Adams - trenér, manažer * Ebbie Goodfellow * Larry Aurie

Umístění v jednotlivých sezonách

Stručný přehled

Zdroj:

* 1930-1932: National Hockey League (Americká divize)

Jednotlivé ročníky

Zdroj:

Legenda: Z - zápasy, V - výhry, VP - výhry v prodloužení, R - remízy, P - porážky, PP - porážky v prodloužení, VG - vstřelené góly, OG - obdržené góly, +/- - rozdíl skóre, B - body, KPW - Konference Prince z Walesu, CK - Campbellova konference, ZK - Západní konference, VK - Východní konference, fialové podbarvení - reorganizace, změna skupiny či soutěže

Kanada + USA USA / Kanada (1930 - 1932)
-SezónyLigaÚroveňZVVPRPPPVGOG+/-BPozicePlay-off
1930/31NHL (Americká divize)14416-7-21102105-339center| 4. +morecenter
1931/32NHL (Americká divize)14818-10-2095108-1346center| 3. center| Čtvrtfinále
.

Literatura

Coleman, Charles L. (1966). +more The Trail of the Stanley Cup, Vol. 1, 1893-1926 inc. Montreal, Quebec: National Hockey League. * Coleman, Charles L. (1967). The Trail of the Stanley Cup, Vol. 2, 1927-1946 inc. Montreal, Quebec: National Hockey League. * Frayne, Trent (1999). "The Early Years". 100 years of hockey. Toronto, Ontario: Key Porter Books. . * Weir, Glen (1991). Ultimate Hockey. Toronto, Ontario: Stoddart Publishing. . * Diamond, Dan, ed. (2000). Total Hockey. Total Sports. . * Jiří Stránský, Kamil Ondroušek, Historie NHL 1917-1997. s. 126-127. Praha: Vyšehrad 1997.

Kategorie:Detroit Red Wings Kategorie:Zaniklé kluby NHL Kategorie:Zaniklé americké kluby ledního hokeje Kategorie:Kluby ledního hokeje založené v roce 1930 Kategorie:Kluby ledního hokeje zaniklé v roce 1932 Kategorie:Sport v Detroitu Kategorie:Sportovní kluby v Michiganu