Ecuador Open Quito 2017

8
4
2

Ecuador Open Quito 2017 byl tenisový turnaj mužů na profesionálním okruhu ATP World Tour, hraný v místním areálu na otevřených antukových dvorcích. Probíhal mezi 4. až 12. únorem 2017 v ekvádorské metropoli Quitu jako třetí ročník turnaje.

Řadil se do kategorie ATP World Tour 250. Do dvouhry nastoupilo dvacet osm hráčů a ve čtyřhře startovalo šestnáct párů. +more Celkový rozpočet činí 540 310 dolarů. Nejvýše nasazeným hráčem ve dvouhře se stal devatenáctý tenista světa Ivo Karlović z Chorvatska, jenž po volném losu podlehl dvojnásobnému obhájci titulu Víctoru Estrellovi Burgosovi. Posledním přímým účastníkem v hlavní singlové soutěži byl 137. slovenský hráč žebříčku Andrej Martin.

Dominikánec Víctor Estrella Burgos vybojoval singlový hattrick, když i potřetí triumfoval v nejvýše položeném hlavním městě světa. Stal se tak třetím mužem otevřené éry tenisu, jenž dokázal vyhrát všechny tři úvodní ročníky turnaje ATP Tour. +more Navázal tím na Američana Michaela Changa z Pekingu a Rakušana Thomase Mustera z Mexico City. Deblovou soutěž vyhrál americko-rakouský pár James Cerretani a Philipp Oswald po skreči poražených finalistů v průběhu druhé sady. Dvojice získala premiérovou společnou trofej.

.

Následující hráčí obdrželi divokou kartu do hlavní soutěže: * Emilio Gómez * Giovanni Lapentti * Janko Tipsarević

Následující hráči postoupili z kvalifikace: * Roberto Carballés Baena * Alejandro Falla * Federico Gaio * Agustín Velotti

;před zahájením turnaje * Pablo Carreño Busta → nahradil jej Rajeev Ram * Íñigo Cervantes → nahradil jej João Souza * Guido Pella → nahradil jej Alessandro Giannessi * João Sousa → nahradil jej Andrej Martin

Santiago GonzálezDavid Marrero95. 1. +more
Julio PeraltaHoracio Zeballos95. 2.
Nicholas MonroeArtem Sitak102. 3.
Guillermo DuránAndrés Molteni111. 4.
.

Následující páry obdržely divokou kartu do hlavní soutěže: * Gonzalo Escobar / Juan Pablo Paz * Giovanni Lapentti / Nicolás Lapentti

Víctor Estrella Burgos vs. Paolo Lorenzi, 6-7(2-7), 7-5, 7-6(8-6)

James Cerretani / Philipp Oswald vs. Julio Peralta / Horacio Zeballos, 6-3, 2-1skreč