Eldar Hadžimehmedović

8
4
2

Eldar Hadžimehmedović (* 10. září 1984, Tuzla, Jugoslávie) je bosenský fotbalový útočník a bývalý mládežnický reprezentant. Je aktuálním držitelem rekordu v počtu vstřelených branek za zápas jedním fotbalistou ve všech evropských pohárových soutěžích - v utkání předkola Poháru UEFA 2003/04 28. srpna 2003 vstřelil 6 gólů do sítě faerského klubu NSÍ Runavík.

Rodák z jugoslávské Tuzly (dnešní Bosna a Hercegovina) se dostal do Norska ve svých dvanácti letech. Zde hrál za kluby Bærum SK, FK Lyn, Strømsgodset IF, Pors Grenland, Modum FK, Lørenskog IF, Raufoss IL a Brumunddal.

V dresu norského FK Lyn se mu povedl mimořádný počin, v utkání předkola Poháru UEFA 2003/04 28. srpna 2003 nasázel šest gólů do sítě faerského klubu NSÍ Runavík, což je aktuálně rekord v počtu vstřelených branek jedním fotbalistou v jednom utkání ve všech evropských pohárových soutěžích. +more Zápas skončil výsledkem 6:0 pro domácí Lyn, Hadžimehmedović skóroval třikrát v prvním a třikrát ve druhém poločase. Další góly nepřidal, neboť byl v 70. minutě střídán.

Eldar Hadžimehmedović hrál za bosenské reprezentační výběry U19 a U21.

[url=http://www. transfermarkt. +moreco. uk/eldar-hadzimehmedovic/profil/spieler/26510]Profil hráče[/url] na transfermarkt. com * [url=http://www. lynhistorie. com/Lyn_Spiller. asp. id=27]Profil hráče[/url] na webu Lyn No.

Kategorie:Fotbalisté Bosny a Hercegoviny Kategorie:Narození v roce 1984 Kategorie:Žijící lidé Kategorie:Muži Kategorie:Fotbaloví útočníci Kategorie:Fotbalisté Bærum SK Kategorie:Fotbalisté Lyn Fotball Kategorie:Fotbalisté Strømsgodset IF Kategorie:Fotbalisté Pors Grenland Kategorie:Fotbalisté Raufoss IL Kategorie:Narození 10. +more září Kategorie:Narození v Tuzle.