8
4
2

Bratři William a Ernest Renshawovi.

Ernest Renshaw (3. +more ledna 1861 Royal Leamington Spa - 2. září 1899 Waltham St. Lawrence) byl anglický tenista, vítěz Wimbledonu ve dvouhře i čtyřhře, když získal pět titulů s mladším dvojčetem Williamem Renshawem. Bratři vnesli do hry celodvorcový pohyb a jako první rozšířili voleje a smeče.

...

Sportovní kariéra

Třikrát (1882, 1883 a 1889) se ve finále Wimbledonu utkal se svým o patnáct minut mladším dvojčetem Williamem, vždy odešel poražen. Společně pak vyhráli pětkrát čtyřhru. +more Oba dominovali tenisu, podpořili jeho oblibu ve společnosti a stali se hybateli v přeměně vnímání tenisu jako společenské zábavy ve skutečný závodní sport. Daná éra bývá označována také jako Renshaw Rush.

V roce 1983 byl posmrtně s bratrem uveden do Mezinárodní tenisové síně slávy.

RokTurnajSpoluhráčFinalistéVýsledek
1884WimbledonWilliam Renshaw+more_Lewis'>E. W. Lewis E. L. Williams6-3, 6-1, 1-6, 6-4
1885Wimbledon (2)William RenshawC. E. Farrer A. J. Stanley6-3, 6-3, 10-8
1886Wimbledon (3)William RenshawC. E. Farrer A. J. Stanley6-3, 6-3, 4-6, 7-5
1888Wimbledon (4)William RenshawHerbert Wilberforce Patrick Bowes-Lyon2-6, 1-6, 6-3, 6-4, 6-3
1889Wimbledon (5)William RenshawE. W. Lewis George Hillyard6-4, 6-4, 3-6, 0-6, 6-1
.

Odkazy

[url=https://web. archive. +moreorg/web/20100813131540/http://www. tennisfame. com/hall-of-famers/ernest-renshaw]Ernest Renshaw[/url] na stránce Mezinárodní tenisové síně slávy.

Kategorie:Britští tenisté Kategorie:Wimbledonští vítězové Kategorie:Členové Tenisové síně slávy Kategorie:Dvojčata Kategorie:Narození 3. +more ledna Kategorie:Narození 1861 Kategorie:Úmrtí 2. září Kategorie:Úmrtí 1899 Kategorie:Muži.