Estoril Open 2017

8
4
2

Estoril Open 2017 byl tenisový turnaj pořádaný jako součást mužského okruhu ATP World Tour. Konal se na otevřených antukových dvorcích v portugalském městě Estoril, konkrétně na areálu Clube de Ténis do Estoril, mezi 1. a 7. květnem 2017. Jednalo se o 28. ročník tohoto turnaje. Turnaj sloužil jako příprava na French Open, které je druhým grandslamem tenisového roku. V soutěži dvouhry triumfoval španělský tenista Pablo Carreño Busta, jenž ve finále zdolal Brita Bedeeseho 6-2, 6-4. Busta tak získal druhý titul na okruhu ATP Tour v kariéře a první na antuce. Ve čtyřhře si titul odvezla brazelská dvojice Julio Peralta a Horacio Zeballos, kteří ve finále porazili americko-neozémský pár Eric Butorac a Scott Lipsky. Celkový rozpočet turnaje činil 482 060 eur.

Estoril Open 2017, oficiálně se jménem sponzora Millennium Estoril Open 2017, byl tenisový turnaj pořádaný jako součást mužského okruhu ATP World Tour, který se hrál v tenisovém areálu Clube de Ténis do Estoril na otevřených antukových dvorcích. Probíhal mezi 1. až 7. květnem 2017 v portugalském přímořském letovisku Cascais jako třetí ročník turnaje.

Turnaj s rozpočtem 540 310 eur a odměnami hráčům 482 060 eur patřil do kategorie ATP World Tour 250. Nejvýše nasazeným hráčem ve dvouhře se stal dvacátý hráč světa Pablo Carreño Busta ze Španělska. +more Jako poslední přímý účastník hlavní singlové soutěže nastoupil francouzský 106. hráč žebříčku Paul-Henri Mathieu.

Třetí singlový titul na okruhu ATP Tour vybojoval Španěl Pablo Carreño Busta, jenž poprvé triumfoval na antuce. Premiérovou společnou trofej ve čtyřhře získala americko-novozélandská dvojice Ryan Harrison a Michael Venus.

.

Následující hráči obdrželi divokou kartu do hlavní soutěže: * David Ferrer * Frederico Ferreira Silva * Pedro Sousa

Následující hráči postoupili z kvalifikace: * Salvatore Caruso * João Domingues * Bjorn Fratangelo * Elias Ymer

;před zahájením turnaje * Federico Delbonis → nahradil jej Guillermo García-López * Nick Kyrgios → nahradil jej Renzo Olivo * Daniil Medveděv → nahradil jej Jevgenij Donskoj * Juan Mónaco → nahradil jej Gastão Elias * Jošihito Nišioka → nahradil jej Kevin Anderson * Albert Ramos-Viñolas → nahradil jej Júiči Sugita v průběhu turnaje * Juan Martín del Potro (soukromé důvody)

Samuel GrothRobert Lindstedt95. 1. +more
Wesley KoolhofMatwé Middelkoop101. 2.
Marcus DaniellMarcelo Demoliner102. 3.
Leander PaesAndré Sá114. 4.
.

Následující páry obdržely divokou kartu do hlavní soutěže: * Felipe Cunha-Silva / Frederico Gil * Gastão Elias / Frederico Ferreira Silva

Pablo Carreño Busta vs. Gilles Müller, 6-2, 7-6(7-5)

Ryan Harrison / Michael Venus vs. David Marrero / Tommy Robredo, 7-5, 6-2