8
4
2

Florian Richard Wirtz (* 3. května 2003 Pulheim) je německý profesionální fotbalista, který hraje na pozici ofensivního záložníka v německém klubu Bayer 04 Leverkusen.

Wirtz, který byl považován za velký talent německého fotbalu, vstoupil do mládeže 1. +more FC Köln v roce 2010, kde fotbalově vyrůstal do ledna 2020, kdy přešel do Bayeru Leverkusen. Wirtz debutoval 18. května 2020 v Bundeslize v zápase proti Werderu Brémy. Tím předběhl Kaia Havertze jako nejmladšího hráče Leverkusenu, který hrál v lize, a to ve věku 17 let a 15 dní.

Dne 6. června 2020 vstřelil Wirtz svůj první gól, když se prosadil v 89. +more minutě prohry 2:4 proti Bayernu Mnichov. Díky tomu se Wirtz stal nejmladším střelcem v historii Bundesligy ve věku 17 let a 34 dní. Tento rekord však byl později překonán Youssoufou Moukokem o necelý rok později (ve věku 16 let a 28 dní).

Dne 23. prosince 2020 podepsal Wirtz prodloužení smlouvy s klubem do roku 2023. +more 19. ledna 2021 si připsal vítězný gól v 80. minutě utkání proti Borussii Dortmund. Wirtz vstřelil svůj pátý bundesligový gól v kariéře při výhře 5:2 proti VfB Stuttgart 6. února 2021 a stal se prvním hráčem v historii ligy, který dosáhl této mety před dosažením osmnácti let.

Wirtz byl poprvé nominován do seniorské reprezentace na zápasy kvalifikace na Mistrovství světa 2022 v březnu 2021.