French Open 2021 – mužská čtyřhra

8
4
2

Mužská čtyřhra French Open 2021 probíhala v první polovině června 2021. Dějištěm se staly antukové dvorce areálu Stade Roland-Garros. Do deblové soutěže pařížského tenisového grandslamu nastoupilo šedesát čtyři dvojic. Dvojnásobným obhájcem titulu byl německý pár Kevin Krawietz a Andreas Mies, jehož členové nestartovali společně. Mies do turnaje nezasáhl pro rekonvalescenci po operaci pravého kolena. Krawietz vytvořil devátou nasazenou dvojici s Rumunem Horiou Tecăuem. Ve čtvrtfinále však podlehli Kolumbijcům Juanu Sebastiánu Cabalovi a Robertu Farahovi.

Hugo Nys se stal prvním Monačanem ve čtvrtfinále jakékoli grandslamové soutěže.

Druhá trofej pro Francouze Herberta s Mahutem

Vítězem se stal šestý nasazený pár Francouzů Pierre-Hugues Herbert a Nicolas Mahut, který ve finále za 2. 11 hodiny zdolal kazachstánskou dvojici Alexandr Bublik a Andrej Golubjev po třísetovém průběhu 4-6, 7-6 a 6-4. +more Soupeři přitom ve druhé sadě podávali za stavu her 5-4 na vítězství a byli dva míče od ukončení zápasu. Oba francouzští držitelé kariérního deblového grandslamu získali pátou trofej z mužské čtyřhry na turnajích velké čtyřky a stali se prvním francouzským párem od konce druhé světové války, jenž Roland Garros ovládl dvakrát. První pařížkou trofej vybojovali v roce 2018. Bublik s Golubjevem se stali prvními mužskými tenisty z Kazachstánu ve finále jakéhokoli grandslamu.

Herbert s Mahutem se na hraně vyřazení ocitli v semifinále, kdy odvrátli mečbol Kolumbijcům Cabalovi s Farahem.

Nasazení párů

Nikola Mektić / Mate Pavić (odstoupili pro pozitivní covidový test obou členů) Juan Sebastián Cabal / Robert Farah (semifinále) Rajeev Ram / Joe Salisbury (2. kolo) Marcel Granollers / Horacio Zeballos (2. +more kolo) Ivan Dodig / Filip Polášek (2. kolo) Pierre-Hugues Herbert / Nicolas Mahut (vítězové) Jamie Murray / Bruno Soares (3. kolo) Łukasz Kubot / Marcelo Melo (1. kolo) Kevin Krawietz / Horia Tecău (čtvrtfinále) John Peers / Michael Venus (2. kolo) Wesley Koolhof / Jean-Julien Rojer (3. kolo) Henri Kontinen / Édouard Roger-Vasselin (1. kolo) Jérémy Chardy / Fabrice Martin (2. kolo) Sander Gillé / Joran Vliegen (3. kolo) Raven Klaasen / Ben McLachlan (2. kolo) Marcus Daniell / Philipp Oswald (2. kolo).