Garanti Koza Sofia Open 2017

8
4
2

Garanti Koza Sofia Open 2017 byl tenisový turnaj mužů na profesionálním okruhu ATP World Tour, hraný v místním areálu na krytých dvorcích s tvrdým povrchem. Probíhal mezi 6. až 12. únorem 2017 v bulharské metropoli Sofii jako druhý ročník turnaje.

Řadil se do kategorie ATP World Tour 250. Do dvouhry nastoupilo dvacet osm hráčů a ve čtyřhře startovalo šestnáct párů. +more Celkový rozpočet činil 540 310 eur. Nejvýše nasazeným hráčem ve dvouhře se stal osmý tenista světa Dominic Thiem z Rakouska, jenž po volném losu skončil na raketě Nikoloze Basilašviliho. Posledním přímým účastníkem v hlavní singlové soutěži byl 120. švýcarský hráč žebříčku Marco Chiudinelli.

Šestou singlovou trofej na okruhu ATP Tour vybojoval Bulhar Grigor Dimitrov. Premiérový společný titul ve čtyřhře vyhrál srbský pár Viktor Troicki a Nenad Zimonjić.

.

Následující hráčí obdrželi divokou kartu do hlavní soutěže: * Cem İlkel * Dimitar Kuzmanov * Alexandar Lazarov

Následující hráči postoupili z kvalifikace: * Mathias Bourgue * Daniel Brands * Maximilian Marterer * Cedrik-Marcel Stebe

Následující hráči postoupili z kvalifikace jako tzv. šťatní poražení * Teimuraz Gabašvili * Marko Tepavac

;před zahájením turnaje * Nicolás Almagro → nahradil jej Marco Chiudinelli * Marcos Baghdatis → nahradil jej Teimuraz Gabašvili * Philipp Kohlschreiber → nahradil jej Marko Tepavac * John Millman → nahradil jej Radu Albot

Jean-Julien RojerHoria Tecău45. 1. +more
Mate PavićAlexander Peya66. 2.
Dominic InglotFlorin Mergea69. 3.
Marcin MatkowskiAjsám Kúreší98. 4.
.

Následující páry obdržely divokou kartu do hlavní soutěže: * Tuna Altuna / Cem İlkel * Dimitar Kuzmanov / Alexandar Lazov