Gaëtan Huard

8
4
2

Gaëtan Huard (narozen 12. března 1962) je bývalý francouzský fotbalový brankář a současný televizní komentátor. Huard začal svou profesionální kariéru v roce 1980 v klubu Lille, kde hrál až do roku 1985. Poté přestoupil do týmu Bordeaux, kde strávil nejproduktivnější období své kariéry. V roce 1987 vyhrál s Bordeaux francouzský pohár a o rok později se tým probojoval do finále Poháru UEFA. Huard byl pravidelně povoláván do francouzské reprezentace, za kterou odehrál celkem 14 zápasů. Reprezentoval Francii na olympijských hrách v Los Angeles v roce 1984 a na mistrovství Evropy v roce 1992 ve Švédsku. Po ukončení hráčské kariéry se Huard stal televizním komentátorem sportovních přenosů a analytikem. Komentuje především fotbalové zápasy a je známý svým barvitým stylem komentování. V české Wikipedii je k dispozici detailnější článek o životě a kariéře Gaëtana Huarda, který se zaměřuje na jeho klubovou kariéru a reprezentační účast.

Gaëtan Huard (* 12. ledna 1962, Montargis) je bývalý francouzský fotbalový brankář, držitel rekordu v počtu minut bez inkasovaného gólu ve francouzské nejvyšší lize Ligue 1.

Huard hrál ve Francii za kluby RC Lens, Olympique de Marseille a FC Girondins de Bordeaux. S Olympique de Marseille získal dvakrát titul v Ligue 1, v sezónách 1988/89 a 1989/90.

V sezóně 1992/93 vytvořil v Ligue 1 v dresu FC Girondins de Bordeaux rekord v počtu odehraných minut bez ikasovaného gólu (celkem 1 176 minut). Branku inkasoval až na jaře 1993. +more V sezóně 2013/14 se po dlouhé době k jeho rekordu přiblížil nigerijský brankář Vincent Enyeama z Lille OSC, který udržel 11 čistých kont po sobě a neinkasoval celkem 1 062 minut, ovšem nepřekonal jej.

V semifinále Poháru UEFA 1995/96 pomohl vyřadit český tým SK Slavia Praha a postoupit přes něj do finále proti německému velkoklubu FC Bayern Mnichov. Titul však nevyhrál, německý klub dvakrát zvítězil, 2:0 a 3:1.

V červenci 1996 přestoupil do španělského klubu Hércules CF, kde odchytal 10 utkání v Primera División. Klub po sezóně 1996/97 sestoupil do Segunda División a Huard ukončil aktivní kariéru.

[url=http://www. transfermarkt. +moreco. uk/en/gatan-huard/profil/spieler_168575. html. from=direktErgebnis]Profil hráče[/url] na transfermarkt. co. uk * [url=http://www. bdfutbol. com/en/j/j923. html]Profil hráče[/url] na BDFutbol.

Kategorie:Narození v roce 1962 Kategorie:Žijící lidé Kategorie:Muži Kategorie:Francouzští fotbalisté Kategorie:Fotbaloví brankáři Kategorie:Fotbalisté RC Lens Kategorie:Fotbalisté Olympique Marseille Kategorie:Fotbalisté Girondins Bordeaux Kategorie:Fotbalisté Hércules Alicante Kategorie:Narození 12. +more ledna.