Grampians Trophy 2021

8
4
2

Grampians Trophy 2021 byl tenisový turnaj pořádaný jako součást ženského okruhu WTA Tour, který se odehrával na tvrdých dvorcích Melbourne Parku. Probíal od 3. do 7. února 2021 v Melbourne.

Turnaj byl do kalendáře zařazen poprvé. Určen byl výhradně pro tenistky, které kvůli pozitivnímu případu na covid-19 po příletu do Austrálie musely podstoupit přísnou 14denní karanténu. +more Souběžně s tímto turnajem také probíhaly Gippsland Trophy a Yarra Valley Classic Trophy.

Rozpočet činil 235 820 dolarů. Nejvýše nasazenou hráčkou ve dvouhře měla být Kanaďanka Bianca Andreescuová, která se z turnaje před jeho začátkem odhlásila.

Pro časový skluz vzniklý jednodenním přerušením turnaje kvůli pozitivnímu případu na covid-19 mezi organizátory, se pořadatelé vzhledem k začínajícímu Australian Open rozhodli zrušit finálový zápas mezi Anett Kontaveitovou a Ann Liovou. Obě hráčky obdržely bodové a finanční ohodnocení jako poražené finalistky.

Distribuce bodů a finančních odměn

Distribuce bodů

background:#ededed;"|Soutěžbackground:#ededed;"background:#ededed;"background:#ededed;"background:#ededed;"background:#ededed;"background:#ededed;"

.

Následující hráčky nastoupily do soutěže jako náhradnice: * Oxana Kalašnikovová * Ellen Perezová

Odstoupení

;před zahájením turnaje * Bianca Andreescuová → nahradila ji Oxana Kalašnikovová * Paula Badosová → nahradila ji Bethanie Matteková-Sandsová * Alison Riskeová → nahradila ji Ellen Perezová * Dajana Jastremská → nahradila ji Gabriela Dabrowská během turnaje * Viktoria Azarenková