Yarra Valley Classic 2021

8
4
2

Yarra Valley Classic 2021 byl tenisový turnaj pořádaný jako součást ženského okruhu WTA Tour, který se odehrával na tvrdých dvorcích Melbourne Parku. Probíhal od 31. ledna do 6. února 2021 ve viktorijské metropoli Melbourne.

Turnaj byl do kalendáře zařazen poprvé jako náhrada za zrušené turnaje Australian Open Series v Brisbane, Adelaide a Hobartu kvůli pandemii covidu-19. Vytvořena tak byla tzv. +more letní melbournská sezóna v kategorii WTA 500, v jejímž rámci Yarra Valley Classic probíhal souběžně s Gippsland Trophy a Grampians Trophy.

Rozpočet činil 565 530 dolarů. Nejvýše nasazenou hráčkou ve dvouhře se stala 24letá světová jednička Ashleigh Bartyová z Austrálie, která po téměř roční neaktivitě na okruhu WTA Tour vyhrála devátý singlový titul. +more Pátou společnou deblovou trofej vybojovaly Japonky Šúko Aojamová a Ena Šibaharaová.

Distribuce bodů a finančních odměn

Distribuce bodů

background:#ededed;"|Soutěžbackground:#ededed;"background:#ededed;"background:#ededed;"background:#ededed;"background:#ededed;"background:#ededed;"background:#ededed;"
center|dvouhra47030518510055301
center|čtyřhra470305185100551N/A

background:#ededed;"|Soutěžwidth: 80px;width: 80px;background:#ededed;"

.

Následující hráčky obdržely divokou kartu do hlavní soutěže: * Kimberly Birrellová * Lizette Cabrerová * Darja Gavrilovová * Maddison Inglisová

Následující hráčky využily k účasti v hlavní soutěži žebříčkové ochrany: * Mona Barthelová * Jaroslava Švedovová * Ču Lin * Věra Zvonarevová

Následující hráčky obdržely účast v hlavní soutěži díky kvalifikaci na Australian Open: * Clara Burelová * Elisabetta Cocciarettová * Olga Danilovićová * Francesca Jonesová * Greet Minnenová * Cvetana Pironkovová * Ljudmila Samsonovová * Majar Šarífová

Následující hráčky obdržely účast v hlavní soutěži díky teoretické účasti na Australian Open jako tzv. šťastné poražené: * Ysaline Bonaventureová * Ankita Rainová * Kamilla Rachimovová

Ashleigh Bartyová vs. Garbiñe Muguruzaová, 7-6(7-3), 6-4 ::Ashleigh Bartyová vyhrála devátý titul.

Ženská čtyřhra

Šúko Aojamová / Ena Šibaharaová vs. Anna Kalinská / Viktória Kužmová, 6-3, 6-4 ::Japonky získaly pátou společnou trofej.