Grand Prix Hassan II 2016

8
4
2

Grand Prix Hassan II 2016 byl tenisový turnaj pořádaný jako součást mužského okruhu ATP World Tour, který se konal na otevřených antukových dvorcích v marockém městě Marrákeš. Konal se mezi 4. a 10. dubnem 2016. Celková dotace turnaje činila 494 310 eur. Jednalo se o 32. ročník turnaje. Singlovou soutěž vyhrál nenasazený Britínec Federico Delbonis, který ve finále porazil druhého nasazeného Španěla Borna Coricse po třísetovém průběhu. Ve čtyřhře zvítězil pár Wesley Koolhof a Matwé Middelkoop z Nizozemska.

Grand Prix Hassan II 2016 byl tenisový turnaj pořádaný jako součást mužského okruhu ATP World Tour, který se hrál v areálu Royal Tennis Club de Marrakech na otevřených antukových dvorcích. Probíhal mezi 4. až 10. dubnem 2016 v marocké Marrákéši jako třicátý druhý ročník turnaje. Představoval jedinou událost ATP Tour pořádanou na africkém kontinentu.

Turnaj s rozpočtem 520 070 eur patřil do kategorie ATP World Tour 250. Nejvýše nasazeným hráčem ve dvouhře se opět stal třicátý sedmý tenista světa Guillermo García-López ze Španělska, kterého ve čtvrtfinále vyřadil Jiří Veselý. +more Jako poslední přímý účastník do hlavní singlové soutěže nastoupil 135. španělský hráč žebříčku Albert Montañés.

Druhý kariérní titul ve dvouhře vyhrál Argentinec Federico Delbonis. Deblovou část turnaje ovládla dvojice Guillermo Durán a Máximo González, jakožto první vítězný argentinský pár okruhu ATP Tour od červencového MercedesCupu 2010. +more .

.

Následující hráči obdrželi divokou kartu do hlavní soutěže: * Amine Ahouda * Reda El Amrani * Lamine Ouahab

Následující hráči postoupili z kvalifikace: * Lorenzo Giustino * Máximo González * Nikola Mektić * Franko Škugor

;před zahájením turnaje * Pablo Andújar → nahradil jej Albert Montañés * Aljaž Bedene → nahradil jej Thiemo de Bakker * Ernests Gulbis → nahradil jej Radu Albot * Martin Kližan → nahradil jej Facundo Bagnis * Tommy Robredo → nahradil jej Daniel Gimeno Traver v průběhu turnaje * Simone Bolelli

Dominic InglotRobert Lindstedt62. 1. +more
Marc LópezDavid Marrero62. 2.
Mate PavićMichael Venus79. 3.
Oliver MarachFabrice Martin91. 4.
.

Následující páry obdržely divokou kartu do hlavní soutěže: * Amine Ahouda / Yassine Idmbarek * Reda El Amrani / Lamine Ouahab

Skrečování

Amine Ahouda

Federico Delbonis vs, Borna Ćorić, 6-2, 6-4

Guillermo Durán / Máximo González vs. Marin Draganja / Ajsám Kúreší, 6-2, 3-6, [10-6]