Hadži Alijev

8
4
2

Hadži Alijev (* 21. dubna 1991) je ázerbájdžánský zápasník-volnostylař, bronzový olympijský medailista z roku 2016.

...

Sportovní kariéra

Je rodákem z Nachičevanské autonomní republiky. Zápasení se věnoval od útlého dětství společně se starším bratrem Jašarem pod vedením svého otce Azara. +more V 9 letech se s rodiči přestěhoval na předměstí Baku, kde byl záhy zapsán na sportovní školu Abşeron UGİM (Uşaq-Gənclər İdman Məktəbinin) v Chyrdalanu. Na UGİMu se připravoval pod vedením Elmana Azimzadeho a Girchlara Badalovdura. Od počátku své sportovní kariéry byl ve stínu svého o něco talentovanějšího kolegy z ázerbájdžánské volnostylařské reprezentace Togrula Asgarova. V reprezentaci se začal prosazovat teprve od roku 2014 se zavedením nové neolympijské váhy do 61 kg, které se stal výraznou tváří. V olympijské váze do 65 kg se neprosazoval přes Asgarova a tak v roce 2016 získal nominaci na olympijské hry v Riu v nižší váze do 57 kg. V této váze startoval v Riu poprvé a ve čtvrtfinále prohrál s Gruzínem Vladimerem Chinčegašvilim těsně 3:4, po neuznaném protestu 3:5 na technické body. Přes opravy se dostal do souboje o třetí místo proti reprezentantu Bulharska Vladimiru Dubovi. Koncem první minuty nezachytil soupeřův poraz se záběrem nohy a následným koršunem v parteru prohrával 0:4 na technické body. Do koncem poločasu však dokázal snížit na 3:4 a minutu před koncem zápasu dostal Dudova okénkem na lopatky. Získal bronzovou olympijskou medaili.

Turnaj200820092010201120122013201420152016201720182019
171819202122232425262728
-55-60-61-65
Olympijské hry-3.
Mistrovství světa---úč. +more1. 1. -1. úč. úč.
Evropské hry3. 1.
Mistrovství Evropy----8. 1. 3. 3. -1. 1.
MS juniorů----
ME juniorů--8. 2.
ME dorostenců2.
.

Kategorie:Ázerbájdžánští volnostylaři Kategorie:Ázerbájdžánští bronzoví olympijští medailisté Kategorie:Narození 21. +more dubna Kategorie:Narození 1991 Kategorie:Žijící lidé Kategorie:Muži.