Honduras na Letních olympijských hrách 2008

8
4
2

Honduras se účastnil Letních olympijských her 2008 a zastupovalo ho 25 sportovců v 5 sportech (23 mužů a 2 ženy). Vlajkonošem výpravy byl taekwondista Miguel Ferrera. Nejmladším z týmu byl fotbalista David Molina, kterému bylo v době konání her 20 let. Nejstarší z týmu byl fotbalista Carlos Pavón, kterému bylo v době konání her 34 let. Nikomu z výpravy se během her nepodařilo získat medaili.

Disciplíny

Atletika

Pro Rolanda Palaciose byla účast na olympijských hrách v Pekingu jeho olympijským debutem. V Pekingu startoval na v závodu mužů na 100 a 200 metrů. +more Jako první se 15. srpna konal závod na 100 m. Palacios v něm nastoupil do devátého rozběhu a s časem 10,49 sekundy v něm skončil na čtvrtém místě. Za třetím slovinským reprezentantem zaostal o 0,03 s a do čtvrtfinále nepostoupil.

Rozběhy v závodu mužů na 200 m se konaly v pondělí 18. srpna. +more Palacios nastoupil do čtvrtého rozběhu, ve kterém zaběhl čas 20,81 sekundy a ze třetího místa tak přímo postoupil do čtvrtfinále, které se konalo týž den. Ve čtvrtfinále svůj výkon z rozběhu nevylepšil a s časem 20,87 sekundy ve svém běhu skončil na nepostupovém 7. místě.

I pro atletku Jeimy Bernárdez byla účast v Pekingu její první olympijskou účastí. Startovala v ženském závodu na 100 m překážek, který proběhl 17. +more srpna. V něm nastoupila do čtvrtého rozběhu, ve kterém zaběhla čas 14,29 s. V rozběhu skončila osmá a do dalšího kola nepostoupila.

SportovecPiktogram atletika DisciplínaRozběhČtvrtfináleSemifináleFinále
ČasPořadíČasPořadíČasPořadíČasPořadí
Rolando Palacios100 m muži10,494. nepostoupilnepostoupilnepostoupilnepostoupilnepostoupilnepostoupil
Rolando Palacios200 m muži20,813. 20,877. nepostoupilnepostoupilnepostoupilnepostoupil
SportovkyněPiktogram atletika DisciplínaRozběhČtvrtfináleSemifináleFinále
Jeimy Bernárdez100 m př. ženy14,298. nepostoupilanepostoupilanepostoupilanepostoupilanepostoupilanepostoupila
.

Fotbal

Honduraská národní fotbalová reprezentace do 23 let se na olympijské hry kvalifikovala svým vítězstvím na CONCACAF mužském předolympijském turnaji 2008 konaném ve Spojených státech mezi 11. a 23. +more březnem 2008. Trenérem honduraské fotbalové reprezentace na hrách v Pekingu byl Gilberto Yearwood. Na hrách v Pekingu byli honduraští fotbalisté zařazeni do skupiny D, ve které startovaly ještě týmy Kamerunu, Itálie a Jižní Koreji. První zápas proti Itálii se konal 7. srpna 2008, tedy již den před oficiálním zahajovacím ceremoniálem konaném 8. srpna. V zápasu Honduras inkasoval tři góly a zápas prohrál. Lépe se mu nevedlo ani v následujícím zápasu proti Kamerunu, který se odehrál 10. srpna. Zápas skončil 1:0 ve prospěch Kamerunu. Stejným výsledkem skončil i poslední zápas Hondurasu proti Jižní Koreji, který se konal 13. srpna. Se ziskem 0 bodů se umístil na posledním místě skupiny a do čtvrtfinále nepostoupil.

PořadíTýmBody
background: #00FF7F;|Itáliebackground: #00FF7F;|2background: #00FF7F;|0background: #00FF7F;|0background: #00FF7F;|7
background: #00FF7F;|Kamerunbackground: #00FF7F;|1background: #00FF7F;|0background: #00FF7F;|1background: #00FF7F;|5
3. Jižní Korea311124-24
4. +moreHonduras300305-50
.

Plavání

V plavání Honduras reprezentovali dva sportovci, Javier Hernández Maradiaga startující na trati 200 m motýlek a Sharon Fajardo startující v závodu na 50 m volným způsobem. Pro oba byla účast na olympijských hrách v Pekingu jejich olympijskou premiérou.

Javier Hernández Maradiaga do svého závodu nastoupil 11. srpna 2008 v první rozplavbě. +more Zaplaval čas 2:02,23 a skončil ve své rozplavbě poslední. Celkově stačil jeho výkon na 42. místo a do semifinále nepostoupil.

Sharon Fajardo vstoupila do závodu na 50 m volným způsobem dne 15. srpna 2008. +more Startovala v páté rozplavbě, kterou svým časem 27,19 s vyhrála. Celkově tento čas stačil na 51. místo a postup do semifinále ji nezajistil.

SportovecPiktogram plavání DisciplínaRozplavbaSemifináleFinálePořadí
ČasPořadíČasPořadíČasPořadí
Javier Hernández Maradiaga200 m motýlek muži2:02,234. nepostoupilnepostoupilnepostoupilnepostoupil42.
SportovkyněPiktogram plavání DisciplínaRozplavbaSemifináleFinále
Sharon Fajardo50 m volný způsob ženy27,191. nepostoupilanepostoupilanepostoupilanepostoupila51.
.

Taekwondo

Reprezentant Hondurasu v taekwondu a vlajkonoš výpravy během zahajovacího ceremoniálu Miguel Ferrera vstoupil do závodu taekwondistů do 80 kg dne 22. srpna 2008. +more V prvním kole se tento olympijský debutant postavil čínskému reprezentantovi Ču Kuovi, kterému v zápase podlehl a do dalších bojů nepostoupil. Celkově tak skončil na sdíleném 11. místě.

SportovecPiktogram taekwondo Disciplína1/16ČtvrtfináleSemifináleOpravyBronzová medaileFinále
SoupeřSoupeřSoupeřSoupeřSoupeřSoupeřPořadí
Miguel FerreraMuži do 80 kgČu Kuo POHRA 1-3nepostoupilnepostoupilnepostoupilnepostoupilnepostoupilnepostoupil
.

Veslování

Pro Norberta Bernárdeze Ávilu byla účast na olympijských hrách v Pekingu jeho olympijským debutem. Startoval v závodu mužského skifu, který se konal 9. +more srpna 2008. Nastoupil ve třetí rozjížďce a s časem 9 minut 1 sekunda 27 setin sekundy se umístil na posledním šestém místě, čímž se vůbec nekvalifikoval do čtvrtfinále, ale rovnou do nemedailového semifinále F. V tomto semifinále 11. srpna přes zlepšení oproti rozjížďkám opět zajel ze čtyř startujících veslařů ve své jízdě nejhorší čas, 8 minut 29 sekund 65 setin sekundy, který jej poslal do nemedailového finále F. Ve finále F se postavil pouze keňskému reprezentantovi Matthew Lidaywu Mwangeovi. Bernárdez zajel čas 8:32,22 a za Keňanem zaostal o 39,63 sekundy. Celkově se tak z 32 startujících veslařů umístil na 31. místě, když překonal pouze argentinského reprezentanta Santiaga Fernándeze, který závod nedokončil.

SportovecPiktogram veslování DisciplínaRozjížďkaČtvrtfináleSemifináleFinále
Norberto Bernárdez Ávilamužský skif9:01,276. 8:29,654. 8:32,2231.
.

[url=https://www. olympedia. +moreorg/countries/HON/editions/53]Honduras na LOH 2008[/url] * [url=https://web. archive. org/web/20080919113219/http://results. beijing2008. cn/WRM/ENG/Schedule/index. shtml]LOH 2008 výsledky, startovní listiny aj. [/url] (anglicky).

Kategorie:Země na Letních olympijských hrách 2008 LOH 2008