Internationaux de Strasbourg 2017

8
4
2

Mezinárodní tenisový turnaj Internationaux de Strasbourg 2017 se konal od 21. do 27. května 2017 na otevřených antukových dvorcích. Byl součástí ženského tenisového okruhu WTA Tour 2017. Turnaj se uskutečnil ve francouzském městě Štrasburk. V soutěži dvouhry zvítězila hráčka takzvané kvalifikace, Samantha Stosurová, která ve finále porazila Darju Gavrilovovou. Stosurová tak získala svůj třetí titul na tomto turnaji. Ve čtyřhře triumfovala dvojice Asijsko-amerických hráček Nicha Lertpitaksinchai a Liang Čchen, které ve finále přehrály pásmo-německé duo Andreja Klepačová a María José Martínezová Sánchezová. Tímto titulem získaly svou první společnou trofej.

Internationaux de Strasbourg 2017 byl tenisový turnaj pořádaný jako součást ženského okruhu WTA Tour, který se odehrával na otevřených antukových dvorcích městského areálu. Probíhal mezi 21. až 27. květnem 2017 ve francouzském Štrasburku jako třicátý první ročník turnaje.

Turnaj s rozpočtem 250 000 dolarů patřil do kategorie WTA International Tournaments. Nejvýše nasazenou hráčkou ve dvouhře se stala světová dvanáctka Caroline Wozniacká z Dánska, která v úvodu druhé sady prvního kola skrečovala Američance Shelby Rogersové pro zranění zad. +more Jako poslední přímá účastnice do dvouhry nastoupila polská 84. hráčka žebříčku Magda Linetteová.

Druhou trofej ze Štrasburku a devátou v kariéře získala Samantha Stosurová, která si udržela pozici australské jedničky, o níž ji mohla připravit poražená finalistka Darja Gavrilovová. Na tomto postu po turnaji strávila již 450 týdnů. +more Australanky si odvezly také trofej ze čtyřhřy, jíž ovládla stabilní dvojice Ashleigh Bartyová a Casey Dellacquová.

Mónica Puigová409

Následující hráčky obdržely divokou kartu do hlavní soutěže: * Alizé Cornetová * Amandine Hesseová * Samantha Stosurová * Jelena Vesninová

Následující hráčky postoupily z kvalifikace: * Ashleigh Bartyová * Julia Boserupová * Madison Brengleová * Camila Giorgiová * Jelizaveta Kuličkovová * Věra Lapková

Následující hráčka postoupila z kvalifikace jako tzv. šťastná poražená: * Çağla Büyükakçay

;před zahájením turnaje * Lara Arruabarrenová → nahradila ji Natalja Vichljancevová * Catherine Bellisová → nahradila ji Jennifer Bradyová * Mirjana Lučićová Baroniová (poranění pravého ramene) → nahradila ji Çağla Büyükakçay * Jeļena Ostapenková → nahradila ji Risa Ozakiová * Roberta Vinciová → nahradila ji Andrea Petkovicová

Ženská čtyřhra

StátHráčkaStátHráčkaWTANasazení
Čan Chao-čchingČan Jung-žan26. 1. +more
Gabriela DabrowskáSü I-fan42. 2.
Darija JurakováAnastasia Rodionovová70. 3.
Šúko AojamováJang Čao-süan91. 4.
.

Samantha Stosurová vs. Darja Gavrilovová, 5-7, 6-4, 6-3

Ashleigh Bartyová / Casey Dellacquová vs. Čan Chao-čching / Čan Jung-žan, 6-4, 6-2