Italské fotbalové mistrovství 1899

8
4
2

Druhý ročník Campionato Italiano di Football 1899 se konal od 2. dubna do 16. dubna roku 1899. Turnaje se účastnilo 5 klubů. Soutěž ovládl klub Janov CFC, který jí vyhrál již podruhé v řadě.

Formát turnaje zahrnoval dvě regionální vyřazovací kola, jedno ligurské a jedno piemontské. Ligurské vyřazovací kola, které přisoudilo jedno z míst ve finále, se však nemohlo konat po odstoupení nováčka Liguria FBC, což umožnilo úřadujícím šampionům Janova automatický postup do finále. +more Piemontské vyřazovací kola se naopak střetlo se dvěma poraženými semifinalisty z předchozí sezóny: vítěz se kvalifikoval do semifinále, do kterého byl po právu vpuštěn Inter Turín, poražený finalista prvního šampionátu. Celý turnaj vyhrál obhájce titulu Janov, který finále vyhrál 3:1.